Jak działa Kulodrom?

 

Zestaw Kulodrom to nowość z 2018 roku. Gdy we wrześniu otwieraliśmy naszą pierwszą salę pod szyldem BlocoLoco, postanowiliśmy, że Kulodrom będzie jednym z czterech rodzajów klocków, które udostępnimy do zabawy naszym małym klientom.

Wybór tego zestawu był strzałem w dziesiątkę! Podczas gdy inne klocki pozwalały dzieciakom na niczym nieskrępowaną zabawę polegającą na wznoszeniu coraz to nowych i wymyślnych budowli, Kulodrom powstrzymywał ich rozbrykane temperamenty, skłaniając do dłuższej chwili zastanowienia.

Piankowe klocki Kulodrom to zestaw składający się z 34 elementów w 9 różnych kształtach. Do wyboru mamy części z rynnami: długimi i krótkimi, wysokimi i niskimi, prostymi i zakręconymi, równymi i spadzistymi, odkrytymi i zadaszonymi. Jednym słowem rynny, które w różnych konfiguracjach pozwalają zbudować tor dla toczących się po nim kulkach.

Kulodrom to zestaw kreatywny i bardzo wciągający. Nie każde ustawienie klocków sprawia, że kulka toczyć się będzie od startu do mety. Małe dzieci, które nie poznały jeszcze zasad fizyki, podczas zabawy same dochodzą do prostych wniosków. Zaczynają rozumieć, że start musi znajdować się wyżej niż meta, a mały spadek i zbyt dużo zakrętów spowalniają toczącą się kulkę. W przypadku tego zestawu wyzwaniem jest wzniesienie toru, który doprowadzi kulę do samego końca. Ileż emocji można zaobserwować na twarzach dzieci, które podejmują coraz to nowe próby by osiągnąć cel i po dwudziestej zmianie ustawienia elementów puszczają kulkę z nadzieją, że dotoczy się do końca…

Zestaw piankowych klocków Kulodrom świetnie sprawdzi się w przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych. Każdy z elementów jest na tyle duży, że nie zawieruszy się wśród innych zabawek na sali. Ponadto części są bardzo lekkie i trwałe. Malutkie dzieci, które w ogóle nie rozumieją jeszcze sensu wznoszenia toru, mogą wybudować z tych części wysokie wieże, stoliki, taborety, czy domki.

Kulodrom jest kompatybilny z każdym zestawem Simple, stanowiąc jego fantastyczne uzupełnienie i urozmaicenie.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. 508 140 692 i do naszego SKLEPU.