Kostki Miniblock – jak się nimi bawić?

 

O tym, jak się bawić klockami Mammutico, nigdy nie pisaliśmy i nie mamy takiego zamiaru :) Niemniej jednak, nasze małe niepozorne kostki Mammutico mają pewne zalety, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Oto 3 bardzo poważne argumenty, podtrzymujące tezę, że nasze małe piankowe kostki są niesamowite!

Sklej kostki!

Pianka Mammutico pod wpływem wody klei się do siebie. Mając w ręku wielkie elementy z dużych zestawów, trudno wykorzystać tą zaletę. W przypadku małych klocków jest ona jednak nieoceniona! Dzieci uwielbiają zabawy z wodą, dlatego jesteśmy przekonani, że sklejanie prostych kostek niczym części z Minecraft będzie dla nich atrakcyjnym zajęciem. Klocki odłączą się od siebie dopiero, gdy pianka całkowicie wyschnie.

Przyklej kostki do…

Pianka pod wpływem wody klei się do płaskich powierzchni. To jeszcze większa magia dla najmłodszych. Ta zabawa idealnie sprawdza się w wannie lub w basenie. Mokre, unoszące się na powierzchni piankowe kostki można sklejać ze sobą, a także przyklejać do wanny, do glazury, do lustra, a nawet do zwykłej ściany! Podczas takie zabawy mogą wyjść naprawdę ciekawe trójwymiarowe budowle…

Bitwa na kostki!

Tak, to zupełnie bezpieczne. Kostki są niezwykle lekkie, zatem trudno nadać im taką szybkość, by podczas lotu mogły kogoś zranić. Małe dzieci nie mają tyle siły, bo rzucona przez nie kostka mogą boleśnie uderzyć drugą osobę. Wystarczy zachować około 2 m odległości od drugiej osoby i minimum rozsądku dorosłej osoby, by zorganizować naprawdę emocjonującą bitwę. Śnieżki, papierowe kule czy inna „wojenna” amunicja z pewnością nie będzie bezpieczniejsza niż nasze lekkie piankowe kosteczki. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają tego typu zabawy i rywalizację, więc warto by była bezbolesna :)

Kostki Miniblock możecie kupić w naszym SKLEPIE w zestawie liczącym 27 sztuk. Identyczne kostki są elementem wszystkich zestawów linii Smart i Smartbox. Jeśli chcielibyście zakupić większą liczbę - nie ma problemu - wystarczy zadzwonić pod numer 508 140 692 i ustalić szczegóły zakupu.