Kreatywna zabawa w wodzie z Mammutico

 

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Pływać może każdy – i duży i mały! Ten sport mogą uprawiać również Ci, którzy nie mają możliwości wykonywania innych ćwiczeń fizycznych.

Pływanie jest szczególnie wskazane dla dzieci, ponieważ kształtuje odpowiednią postawę ciała.

Zalety pływania

Pływanie to najlepsza forma ruchu! Jest świetnym ćwiczeniem rozciągającym i relaksującym, wzmacnia płuca i serce, niweluje obrzęki i modeluje sylwetkę. Co więcej, podczas uprawiania tego sportu nie obciążamy układu ruchu, a wysiłek rozkłada się równomiernie na całe ciało.
W przypadku dzieci z wadami postawy korzyści są podwójne, bo ćwiczenia w wodzie świetnie wpływają na odpowiedni kształt kręgosłupa.

Na basen mogą chodzić także ci, którzy pływać nie umieją. Dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma już samo poruszanie się w wodzie i wcale nie musi to być ruch intensywny.

Jak oswoić dziecko z wodą?

Ci, którzy chcą by Ich maluch świetnie czuł się w wodzie, zaczynają chodzić z nim na basen, gdy skończy cztery miesiące lub wcześniej. Zabawa w wodzie wspomaga koordynację ruchową, zatem oprócz korzyści na basenie można wówczas zauważyć, że dziecko szybciej zaczyna raczkować, ma lepszą motorykę i co więcej mniej choruje!

A co w przypadku starszych dzieci, które nie oswoiły się z wodą wcześniej i teraz mają obawy przed wizytą na basenie? W takiej sytuacji warto zacząć od wspólnej zabawy. Rozpoczynając przygodę na basenie od rygorystycznej lekcji pływania z deską od brzegu do brzegu, możemy tylko zniechęcić malucha do dalszej nauki. Trzeba dać mu czas, by zaczął swobodnie wchodzić do wody. Do zabawy przydadzą się nie tylko elementy pływające, ale również te, które trzeba wyłowić zanurzając głowę. Ponadto świetnie sprawdzą się zawody typu: wyścig do brzegu lub kto więcej wody rozchlapie nogami. Po kilku wizytach na basenie pozwalających oswoić się z miejscem, dziecko będzie gotowe by zacząć naukę.

Mammutico Aqua do zabawy w wodzie

Wśród basenowych gadżetów najczęściej można spotkać styropianowe deski, piankowe makarony, rękawki, koła czy płetwy. To oczywiście ważne elementy, ale my proponujemy coś zupełnie innego!

Piankowe klocki Mammutico Aqua to zestawy stworzone właśnie z myślą o zabawie w wodzie. Wielkie maty pływające, duże wafle, miękkie kostki i długie makarony pozwalają zapomnieć o obawach związanych z zanurzeniem. Wszystkie elementy zestawu łączą się, pozwalając działaś wyobraźni. Będąc w wodzie dzieci zaczynają tworzyć kreatywne budowle, wykorzystując do tego umiejętności fizyczne i intelektualne.

W takiej chwili zabawa w „budowanie” zaczyna dominować, pozostawiając obawy przed zanurzeniem daleko z tyłu. Maluchy zaabsorbowane możliwością konstruowania szybciej ośmielają się poruszać w wodzie i jednocześnie oswajać się ze środowiskiem, w którym trwa zabawa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zestawami wielkich piankowych klocków stworzonych do zabawy w wodzie. Pamiętajcie, że każdy zestaw można swobodnie modyfikować i powiększać w miarę potrzeb, a ponadto każdy rodzaj naszych piankowych klocków świetnie sprawdza się zarówno w domu, ogrodzie jaki i na basenie.