Małe piankowe klocki do wspólnej zabawy

 

Małe piankowe klocki Mammutico Mini dają nieograniczone możliwości zabawy. Ich nieoczywiste i zróżnicowane kształty pozwalają dzieciom uruchomić wyobraźnię. Podstawowa umiejętność, jaka przydaje się maluchom podczas zabawy tymi puzzlami, to kreatywność i pomysłowość. Z klocków, które nie posiadają instrukcji i nie narzucają gotowych rozwiązań można zbudować właściwie wszystko.

Zabawa z rodzicami to największa wartość

Są jednak dzieci, które otoczone interaktywnymi, świecącymi zabawkami, uruchamianymi jednym guzikiem, mają czasem problem, by od razu oddać się radosnej zabawie i zbudować coś z „Mini”, według zamierzonego planu i pomysłu. Wówczas maluchy często rezygnują z zabawy, zniechęcone nieudanymi próbami. W takich chwilach nie warto się jednak poddawać. Musisz pamiętać, że każde dziecko jest kreatywne. Nawet, jeśli ta umiejętność została nieco uśpiona, poprzez przedmioty, które dotąd nie wymagały zaangażowania od Twojej pociechy, to właśnie nadarza się świetna okazja, by pobudzić dziecko do działania.

Aby zachęcić swoją pociechę do dalszej, kreatywnej i bardzo pożytecznej zabawy, włącz się do działania. Dzieci chętniej angażują się do zabawy z rodzicami. Nawet najprostsze wspólne wykonywanie czynności z tatą czy mamą, sprawiają im wielką radość. Maluchy czują się wówczas słuchane, ważne i doceniane. Świadomość, że jedno z rodziców jest obok, pomaga dziecku czuć się pewniej i swobodniej. Czas spędzony z maluchem przynosi także wiele korzyści samym rodzicom. Na pewno pomoże Ci poznać swoje dziecko z tej strony, z jakiej znają je rówieśnicy. W jaki sposób reaguje na propozycje, czy potrafi zaakceptować pomysły innych, jak odnosi się do sytuacji, w których nie tylko ono ma wpływ na działania. Podczas wspólnej zabawy możesz poznać również umiejętności swojej pociechy. Warto zwrócić na to większą uwagę, by móc potem pomagać maluchowi w tych sferach, które sprawiają mu trudność. 

Mammutico nie tylko do budowania

Zabawy z rodzicami, mają ogromny wpływ na dziecko, które obserwuje dorosłych tak czy inaczej. Niestety, nie każdy rodzic potrafi bawić się ze swoją pociechą. Niektórym swobodna zabawa sprawia kłopot, źle się czują w takiej roli, nie potrafią uruchomić wyobraźni. Dobra wiadomość jest taka, że nawet razem wykonane najprostsze czynności i wspólnie spędzony czas, to już bardzo duża wartość dla obu stron.

Jeśli nie potrafisz włączyć się do swobodnej zabawy z klockami Mammutico Mini, to oprócz budowania możecie wykorzystać te puzzle do wielu innych rzeczy. Spróbujcie razem zastanowić się, do czego mogą posłużyć Wam klocki i zacznijcie działać. My znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, ale to tylko kropla w morzu możliwości! Nasze piankowe puzzle świetnie sprawdzą się, jako ramka na zdjęcia, tablica przy biurku, podstawka do kubka, czy pojemnik na skarby. Ciekawi jesteśmy też Waszych pomysłów! 

Iza Sowa