Mammutico Mini, klocki inne niż wszystkie

 

Nasz sklep rozwija się w zawrotnym tempie! Staramy się, żeby oferta była zróżnicowana i zadowoliła zarówno tych, którzy pracują w grupach, jak i dzieci chcące bawić się na domowym dywanie. Dlatego właśnie stworzyliśmy niepowtarzalne i nieoczywiste puzzle Mammutico Mini.

Nowość w wersji standard czy premium?

Piankowe klocki Mammutico Mini to nasza najnowsza propozycja do zabawy indywidualnej. W listopadzie puzzle pojawiły się w sprzedaży, dostępne w czterech kolorach. Niedawno do oferty wprowadziliśmy także wersję premium, w plastikowym, przezroczystym pudełku z porządnym zamknięciem. Jeśli więc chcielibyście, aby „Mini” pojawiły się w Waszym domu, ale już teraz wiecie, że nie ma w nim specjalnie miejsca na nowe zabawki, polecam wybrać wersję nieco droższą, ale przynajmniej rozwiązującą kwestię przechowywania. Praktyczne, eleganckie i solidne pudełko to również propozycja „na prezent”.

Warto dodać, że kartonowe opakowanie dla wersji standard także jest wielorazowe i można przechowywać w nim klocki. Pewnie nieco szybciej się zużyje, ale to z pewnością idealne propozycja dla zwolenników rozwiązań ekologicznych.

Mammmutico Mini – klocki inne niż wszystkie

Nasze małe piankowe puzzle to nie tylko ciekawa zabawka. Mają w sobie mnóstwo walorów, które wspierają prawidłowy rozwój maluchów w zakresie integracji sensorycznej. Owszem, trzeba przyznać, że zabawa klockami generalnie rozwija wiele umiejętności, pobudza wyobraźnię, ćwiczy planowanie przestrzenne... Ale „Mini” mają kilka dodatkowych atutów.

Po pierwsze, można układać je zarówno w przestrzeni, jak i zupełnie na płasko.

Po drugie, klocki mają przyjazną, miłą w dotyku fakturę i sprężystą powierzchnię. Pianka, z której zostały zrobione nasze małe puzzle jest niezwykle trwała, ale jednocześnie dość plastyczna, co fantastycznie wpływa na rozwój zmysłu dotyku u dzieci.

Po trzecie Mammutico Mini to zarówno przestrzenne klocki, jak i płaskie puzzle o bardzo nieoczywistych kształtach. Nie łatwo zbudować z nich zwykły domek, a na płaskiej powierzchni trudno zamknąć je w regularną bryłę. Zabawa tymi klockami nie jest więc łatwa, ale nie sprawia też ogromnych trudności, co stanowi dużą zaletę podczas ćwiczeń integracji sensorycznej.

Po czwarte, te piankowe klocki są wodoodporne, dlatego świetnie sprawdzają się podczas zabawy w domu, w ogrodzie, ale także w wannie. Pianka Mammutico nie tonie, więc małe części nie zginą na dnie, za to kiedy są wilgotne, można je ze sobą „sklejać”, lub przylepiać do ściany!

Wspieramy rozwój integracji sensorycznej

Zalety naszych piankowych puzzli szybko dostrzegli nauczyciele w przedszkolach i szkołach podstawowych. Mimo, że klocki są w sprzedaży dopiero dwa miesiące, już otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na ich temat. Dzięki temu, powstał praktyczny dodatek specjalny, który dołączamy do każdego zakupionego zestawu. Co znajdziecie w dodatku? To zestawienie dziesięciu przykładowych zabaw naszymi klockami, które właściwie wspierać będą rozwój integracji sensorycznej u dziecka. W treści znajduje się szczegółowy opis przebiegu każdej zabawy oraz wykaz ćwiczonych umiejętności. Dodatek powstał we współpracy z panią Anną Szymczak, terapeutką pedagogiczną i nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, która od ponad 10 lat praktykuje wśród dzieci metodę Terapii Procesów Integracji Sensorycznej.

 

 

Więcej szczegółów na temat klocków Mammutico Mini znajdziecie w obszernych, zróżnicowanych i wyczerpujących opisach, na kartach produktów.

Iza Sowa