Mammutico na Festiwalu Nauki

21-10-2017

17 i 18 września nasza ekipa gościła na Festiwalu Nauki w Rzeszowie. To największa impreza popularnonaukowa w regionie, na którą zjechały tłumy mieszkańców Podkarpacia. Nie mogło zatem zabraknąć tam klocków Mammutico! Dlaczego?

Otóż ideą tego festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. No i nasze klocki idealnie wpisują się w tą ideę. Są jedyne w swoim rodzaju! Wyróżnia je mnogość możliwości zastosowania - sprawdzają się podczas zabawy w pomieszczeniach, na zewnątrz, a nawet w wodzie. Dzięki specjalnie dobranym kształtom umożliwiają konstruowanie najrozmaitszych budowli, są wykorzystywane, jako narzędzie terapeutyczne dla dzieci, a ich struktura zachęca użytkowników do rozwijania małej i dużej motoryki!

 

Fenomen klocków Mammutico dostrzegły niemal wszystkie dzieciaki, które postanowiły odwiedzić Festiwal Nauki w Rzeszowie. Prawie żadne nie przeszło obojętnie obok naszego stoiska. Nasza niewielka, ale dzielna reprezentacja w pocie czoła uwijała się z dokładaniem kolejnych kompletów klocków do zabawy, podczas gdy „goście” nie ustawali w wymyślaniu nowych możliwości budowlanych. Ostatecznie przestrzeń Mammutico zamieniła się w pole walki, co postanowiliśmy uwiecznić na  krótkim filmie  :)

Jak widać na filmie, Mammutico wytrzymują wiele. Oprócz tego, że są interesujące, odznaczają się też dużą odpornością na zabawę w… hmmm, właściwie są w stanie przeżyć każdą zabawę, nawet tak licznej grupy jak klasa walecznych chłopaków z Rzeszowskiej podstawówki :)

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko festiwalowe. Nawiązaliśmy wiele ciekawych i inspirujących kontaktów, które zaowocowały już współpracą, co bardzo nas cieszy! Na kolejne spotkanie z nami zapraszamy do Warszawy. Będziemy obecni na XV Targach Franczyza 2017 w Pałacu Kultury i Nauki. Do zobaczenia 26 października!

Ekipa Mammutico