Z wizytą w Piastowie

 

„Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”… Tak przed ponad stu laty mawiał rosyjski pisarz Iwan Siergiejewicz Turgieniew. Takie motto przyświeca również założycielom piastowskiego stowarzyszenia „MOŻESZ”, które uwielbiamy i wspieramy!

Stowarzyszenie MOŻESZ działa w Piastowie - w miejscowości gdzie narodził się pomysł stworzenia klocków Mammutico. Jesteśmy więc bardzo bliskimi sąsiadami, ale nie tylko dlatego postanowiliśmy wspierać ich działania. Misja stowarzyszenia jest niezwykle bliska naszemu sercu. Grupa lokalnych liderów, wolontariuszy oraz pedagogów wspiera inicjatywy i działa na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Robią fantastyczną robotę, dają szansę dzieciakom, które samodzielnie nie mogłyby uczestniczyć w życiu społecznym, aktywizują je do działania i podtrzymują wiarę w siebie!

„Chcieć to móc, miłość to moc a wiara czyni cuda” – czy nie łatwiej iść przez życie z takim właśnie przekonaniem? Odpowiedź jest jedna :)

Wśród cyklicznych wydarzeń współorganizowanych przez Stowarzyszenie „MOŻESZ” znalazł się doroczny festyn rodzinny z loterią charytatywną. Na imprezę zapraszały również: wspólnoty parafii Chrystusa Króla Wszechświata i Stowarzyszenie „Sprawni Razem” z Piastowa. Piknik, jak co roku zapewnił mieszkańcom Piastowa wiele atrakcji, ale również zjednoczył dzieci i młodzież niepełnosprawną, dostarczył mnóstwa radości i chęci do działania.  

Jesteśmy bardzo dumni, że co roku możemy uczestniczyć w takim wspaniałym przedsięwzięciu. Patrząc, jak nasze klocki sprawiają radość dzieciom z przeróżnymi dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi, utwierdzamy się w przekonaniu, że nasze klocki nie są tylko zwykła zabawką, ale zabawką, która potrafi pomagać. I to jest właśnie najpiękniejsze :)