Smart 440 "WIELKA wyprawa"

  • Kod: 00440
  • Producent: Mammutico™
  • Dostępność: Zapytaj o dostępność: 515 362 186 Zapytaj o dostępność: 515 362 186
  • szt.
  • 17 220,00 zł

Smart 440 "WIELKA wyprawa"

„Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę,
i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety”

Ryszard Kapuściński

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

Klocki mają 5 cm grubości i można je składać zarówno na powierzchni płaskiej jak i w przestrzeni.

Zestaw Smart 440 „SPACER w chmurach”  składa się z 444 elementów . Zawartość zestawu:

  • 64 waffle w 12 różnych kształtach (największy to 75 cm x 75 cm)
  • 138 makaronów w 7 różnych kształtach (najdłuższy ma 100 cm długości)
  • 150 kostek o wymiarach 5cm x 5cm x 5cm
  • 88 klocków w 12 różnych kształtach

Smart 440 „SPACER w chmurach” zaspokoi kreatywne potrzeby grupy liczącej do 20 osób. Minimalna powierzchnia, na której dzieci mogą swobodnie bawić się tej wielkości zestawem, to 20m2.

Smart 440 to możesz skomponować z czterech kolorów dostępnych w naszej palecie. Sprawdź dostępne kolory >>

Średni zestaw z linii Smart zmieści się w dwóch Torbach Mammutico, stworzonych po to, by łatwiej i bezpieczniej przechowywać klocki. Torby sprzedawane są osobno.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 1-go roku życia.

OPIS PRODUKTU

Smart 440 "WIELKA wyprawa" pozwoli być w ciągłej podróży przez świat fantazji. Można z niego zbudować większe i bardziej skomplikowane konstrukcje niż proponowaliśmy to w zestawie Smart 200. Mogą to być np. tratwy, statek, wygodny autobus, a może nawet własna wyspa z palmą!

 

 

Zalety wielkich piankowych klocków

Dzięki swym dużym rozmiarom, klocki Mammutico angażują całe ciało, wspomagając ćwiczenia precyzji, zręczności, równowagi i siły. Przy pomocy tych klocków dzieci tworzą scenariusze według własnego pomysłu. Zabawy mogą trwać bez końca, bo prostota form pozwala nadawać klockom dowolne funkcje i znaczenie. 

Dzięki zabawie wielkimi klockami dzieci instynktownie uczą się organizacji przestrzeni wokół siebie. Samodzielnie tworzą strategie działania i planują kolejne ruchy. Podczas budowy ważna jest nie tylko koncentracja na swoich działaniach, ale również umiejętność współpracy z pozostałymi dziećmi.

Niewielka waga poszczególnych klocków w połączeniu z ich sporymi rozmiarami i łatwością tworzenia połączeń pozwala nawet dzieciom z zaburzeniami aparatu ruchu tworzyć konstrukcje zdające się przekraczać ich możliwości. Jest to dla nich doskonała forma ćwiczeń fizycznych napędzanych wewnętrzną motywacją, czyli chęcią zabawy.   Dzięki wielkim klockom dzieci mogą ćwiczyć umiejętności chwytania, rozwijać poczucie równowagi, koordynacji pracy oczu i rąk, stwarzając na przykład specjalny tor przeszkód dla raczkowania, wspinania się i skakania.

Dodatek Specjalny

Z każdym zestawem klocków z linii SMART otrzymasz scenariusz na 20 inspiracyjnych zabaw, które mogą być podstawą do przeprowadzenia kreatywnych warsztatów lub animacji. Dokument zawiera szczegółowy opis zabawy, sposób jej przeprowadzenia, a także znaczenie wykonywanych działań. Dzięki temu prowadzący zabawę, może pobudzić dzieci do szerszego spojrzenia na projekt, pomóc wyciągnąć wnioski i zachęcić do twórczego myślenia.

Zestaw klocków wraz ze scenariuszem do idealne narzędzie dla organizatorów zabaw dla dzieci. Klocki, dzięki możliwości transportu, można wykorzystywać na różnego rodzaju imprezach - urodziny, wesela, komunie, pikniki i inne tego typu wydarzenia.

 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE PRODUKTU:

Więcej szczegółów >>