Angielski z klockami Mammutico

Kurs SIMPLE ENGLISH został stworzony specjalnie na potrzeby pracy z klockami Mammutico. To program autorski napisany dla nas przez doświadczone lektorki, które od wielu lat pracują z dziećmi.

Metody pracy twórczyń kursu SIMPLE English oparte są na wiedzy psychologicznej i pedagogicznej. To zespół profesjonalistek o otwartych umysłach i sercach. Ich pasją jest nauka języka angielskiego, a misją rozwijanie kreatywności i nauczania w radosny sposób.

Lekcje języka angielskiego z wykorzystaniem wielkich klocków to dodatkowa usługa, którą może oferować każdy właściciel sali BlocoLoco. W ramach współpracy oferujemy 74 scenariusze zajęć oraz szkolenie lektorów pod kątem przeprowadzenia kursu.

 

 

Jeśli nie jesteś właścicielem sali BlocoLoco, ale chciałbyś zorganizować w swojej sali kurs z klockami i posiadasz dwa zestawy naszych klocków (Smart 230 i Simple 110) - skontaktuj się z nami, abyśmy mogli stworzyć dla Ciebie specjalną ofertę. 

Na czym polega kurs Simple English?

Kurs SIMPLE English to wyjątkowa podróż językowa dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat! Zapewni najmłodszym niepowtarzalną przygodę opartą na wyobraźni i zabawie. Przeniesie maluchy w niesamowity świat, jaki same sobie wybudują i w którym można mówić jedynie po angielsku.

Lekcje SIMPLE English angażują wszystkie dziecięce zmysły, pobudzają kreatywność, zapewniają dużą dawkę ruchu i motywują do nauki! Wspólna zabawa to najlepszy sposób by nauczyć się języka obcego i po prostu używać go płynnie w najbliższym otoczeniu!

W BlocoLoco budujemy i mówimy!

Metoda nauczania SIMPLE English

Kurs językowy SIMPLE English to przyjazna i efektywna metoda nauczania języka angielskiego oparta na zabawach konstrukcyjnych.

Do nauki wykorzystujemy wielkie piankowe klocki, które nie tyko uatrakcyjniają lekcje, ale również działają na wyobraźnię dzieci, rozwijają ich kreatywność i angażują do działania.

Podczas lekcji dzieci wykonują z klocków scenografię oraz rekwizyty potrzebne do wykonania zadań związanych z tematem zajęć np. stół w restauracji, ladę w sklepie, kasę biletową, stację kolejową, gabinet lekarski, szafę, ubrania itp.

W takiej aranżacji dziecko całkowicie wczuwa się w daną sytuację. Ułatwia to zapamiętywanie słówek oraz komunikowanie się z użyciem pełnych zdań. Dzieci realizują tematy leksykalne i używają wyrażeń gramatycznych podążając za lektorem, według konkretnego programu zajęć.

W trakcie budowy aktywnie używamy zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do stworzenia aranżacji. Oprócz danej tematyki, dzieci uczą się komunikowania ze sobą w języku obcym. Swobodna rozmowa pomiędzy uczniami, pozwala im szybko oswoić się z językiem i powoduje, że już po kilku lekcjach zaczynają myśleć po angielsku.

Naszym celem jest koncentracja na praktycznym używaniu języka angielskiego, dlatego do programu kursu zostały wybrane sceny i sytuacje, z którymi dzieci najczęściej będą miały styczność w przyszłości.

Forma zajęć oparta na nauce poprzez kreatywną i niecodzienną zabawę sprawia, że dzieci uwielbiają uczyć się języka angielskiego. Każde spotkanie jest dla nich ciekawe, pobudza do działania i zwiększa motywację do nauki.

W NASZYM PROGRAMIE WYKORZYSTUJEMY NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE METODY NAUCZANIA M.IN:

  • aktywizacja – angażowanie dzieci do nauki poprzez aktywne działanie
  • ekspresja – wyrażanie siebie, swoich emocji poprzez aranżację scenek, inscenizacji teatralnych, gier dydaktycznych
  • zanurzanie w języku – zwracanie się do dzieci tylko w języku angielskim

Klocki Mammutico nie są jedynie pomocą dydaktyczną. Ich wielofunkcyjność sprawia, że rozwijają w dzieciach wyobraźnię, kreatywność i pewność siebie. Uczą współpracy w grupie i wspierają samodzielność.

Przy pomocy wielkich klocków dzieci ćwiczą również koordynację ruchową, dużą motorykę oraz myślenie przestrzenne i logiczne. Są to umiejętności, które ułatwiają m.in. naukę pisania, czytania, rozwiązywania zadań z matematyki, a w przyszłości odnajdywania się w nowych sytuacjach.

Z naszych kursów SIMPLE English korzystają zarówno dzieci jak i dorośli, którzy dotychczas nie odnaleźli się w tradycyjnych szkołach językowych. Wejdź na stronę BlocoLoco i dowiedz się więcej o tym jak wygląda kurs SIMPLE English dla dorosłych oraz jak zabawa wpływa na efekty nauki