Angielski z klockami Mammutico

Już jest! Kurs języka angielskiego oparty na zabawie wielkimi klockami Mammutico. To autorski projekt kreatywnych lektorów i twórców Mammutico.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Na czym polega metoda nauczania SIMPLE English,
  • Co zawierają scenariusze dla lektorów,
  • W jaki sposób odebrać podręczniki,
  • Jak sprawnie zorganizować zajęcia w swojej placówce (sali zabaw, świetlicy, przedszkolu czy w szkole językowej)
  • Co jest na liście dodatkowego wyposażenia. 

 

Na czym polega metoda nauczania SIMPLE English

Kurs SIMPLE English to wyjątkowa podróż językowa dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat! Zapewni najmłodszym niepowtarzalną przygodę opartą na wyobraźni i zabawie. Przeniesie maluchy w niesamowity świat, jaki same sobie wybudują, i w którym można mówić jedynie po angielsku.

Lekcje SIMPLE English angażują wszystkie dziecięce zmysły, pobudzają kreatywność, zapewniają dużą dawkę ruchu i motywują do nauki! Wspólna zabawa to najlepszy sposób by nauczyć się języka obcego i po prostu używać go płynnie w najbliższym otoczeniu!

Pilotażowy kurs Simple English został przeprowadzony w 2019 roku w „Kreatywnej sali z klockami BlocoLoco” w Pruszkowie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców. Na podstawie stworzonych scenariuszy zorganizowano lekcje dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat oraz dla dorosłych!  Na bazie powstałych scenariuszy można bowiem przeprowadzić zajęcia z języka angielskiego niemal dla każdej grupy wiekowej. Istotną rolę ogrywa tutaj postawa lektora, który powinien umiejętnie dopasować poziom komunikacji, odpowiednio przeprowadzając ćwiczenia.
 

 

>> Więcej o metodzie nauczania na kursie SIMPLE ENGLISH <<

 

 

 

Co zawiera podręcznik dla lektorów

Podręcznik zawiera wszystkie niezbędne wskazówki i informacje dotyczące organizacji zajęć. Lektor znajdzie w nim także 70 scenariuszy lekcyjnych niezbędnych do przeprowadzenia kursu dla uczniów zarówno początkujących, jak i średnio zaawansowanych. 

Każdy scenariusz zawiera:

  • szczegółowy opis i kolejność zabaw składających się na 75-minutowe zajęcia,
  • listę najważniejszych elementów zajęć,
  • piosenki (do których linki i kody QR znajdują się na końcu książki),
  • listę dodatkowych pomocy do przeprowadzenia lekcji,
  • zestaw słówek poznanych na lekcji (idealny do powtórek, można go również wysyłać rodzicom po każdych zajęciach).

W podręczniku znajduje się kilkadziesiąt kolorowych zdjęć będących inspiracją, a czasem wskazówką do przeprowadzenia poszczególnych zabaw i wzniesienia wymagających budowli.

>> Kliknij i zobacz przykładowe scenariusze! <<

 

Poznaj autorki scenariuszy:
Aneta Borys Jakubowska – nauczycielka angielskiego, psycholog, socjoterapeuta. Pełna pozytywnej energii mama dwójki dzieci. Przez wiele lat prowadziła autorskie zajęcia Handmade English, podczas których uczyła dzieci języka
angielskiego, tworząc z nimi jednocześnie niepowtarzalne prace plastyczne.
Marta Zielska – pedagog resocjalizacyjny. Nauczycielka angielskiego i współautorka kursu Handmade English. Kreatywna, pełna energii i życzliwości animatorka zabaw. Prywatnie mama trójki dzieci.
Izabela Sowa – redaktorka, animatorka zabaw dla dzieci. Autorka scenariuszy urodzinowych i tematycznych warsztatów opartych na zabawie klockami Mammutico. Mama dwójki dzieci.

 

Odbierz scenariusze do kursu SIMPLE English

Scenariusze powstały na potrzeby zajęć z dwoma podstawowymi zestawami klocków. Im większe i różnorodne są zestawy, tym swobodniej dzieci używają poszczególnych elementów do budowli. Minimalne zestawy klocków to SMART 230 i SIMPLE 70.

Jeśli posiadasz obydwa powyższe zestawy (lub większe), skontaktuj się z nami, abyśmy jak najszybciej mogli dostarczyć Ci podręcznik! 

Jeśli nie masz jeszcze klocków Mammutico lub posiadasz tylko jeden z powyższych zestawów i chciałbyś zorganizować kurs SIMPLE English w swojej placówce, zadzwoń i zamów drugi zestaw (lub obydwa) z dodatkowym rabatem! 

 

Jak zorganizować kurs SIMPLE English

Jeśli posiadasz już choć jeden zestaw klocków Mammutico, to zapewne zdążyłeś zauważyć, że dzięki wyobraźni dzieci mogą wybudować z naszych klocków niemal wszystko! Dwa różniące się od siebie zestawy, które są podstawą do przeprowadzenia zajęć, poszerzają zakres możliwości konstrukcyjnych i pozwalają na swobodną zabawę poszczególnymi elementami.

Oprócz zakupu klocków, ważny jest także wybór odpowiedniego lektora. Oprócz znajomości języka angielskiego, nauczyciel na tego typu kursie musi umieć pracować z grupą, budować i utrzymywać relację z dziećmi, jednocześnie trzymając dyscyplinę i porządek podczas energicznej zabawy. Cierpliwość, elastyczność, wyobraźnia, pomysłowość i zamiłowanie do zabawy nie powinny być mu obce. Szczegółowe wymagania dla lektora naszego kursu zostały zawarte w podręczniku.

Dwa zestawy klocków, właściwie dobrany lektor i odpowiednio dużo miejsca (minimum 40m2) na zabawę to zestaw, który pozwala na uruchomienie kursu! 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym przedsięwzięciu, możemy je dla Ciebie zorganizować. Oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego lektora oraz szkolenie wybranej kadry w miejscu organizacji kursu. Aby ustalić szczegóły i cenę takiego wsparcia, zadzwoń do nas. Jesteśmy elastyczni :) 

 

 

Dodatkowe wyposażenie 

Bardzo istotnym elementem ułatwiającym przeprowadzenie zabaw i uatrakcyjniającym lekcje jest ścianka SMART. Ten produkt dostępny jest zarówno w wersji mobilnej, jak i niemobilnej (zawieszanej na ścianie). 

W drugim semestrze do scenariuszy wprowadzone zostały także ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem zestawów małych klocków. W celu prawidłowego przeprowadzenia zajęć każdy uczeń powinien mieć dostęp do jednego zestawu MINI 345 lub co najmniej MINI 230