O Mammutico™

Mammutico® – nasza klockowa misja

Naszą misją jest tworzenie bezpiecznej, przyjaznej i kreatywnej przestrzeni dla dzieci i dorosłych. Dlatego w głowach założycieli firmy narodził się pomysł na coś, co pozwala rozwijać wyobraźnię, angażować się w twórczość i zabawę, a jednocześnie jest bezpieczne i nowoczesne.

Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ważne jest zapewnienie dzieciom fantastycznej i angażującej zabawy. Wiemy też, że musimy zawsze pamiętać o ich bezpieczeństwie. Poszukiwaliśmy zatem złotego środka, który przyniósłby spokój i satysfakcję nam, ale także innym rodzicom.

Bezpieczna przystań dla dzieci – place zabaw

Początkiem tej misji było stworzenie Centrum Kontroli Placów Zabaw. Zawsze chcieliśmy, by plac zabaw był miejscem bezpiecznym, gdzie wszyscy mogą czuć się komfortowo. Nasza wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata w CKPZ sprawiły, że postanowiliśmy sprowadzić na świat projekt, który w pełni zaspokaja potrzeby dzieci, dorosłych i tych, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem.

Naszym zadaniem jest zapewnienie świetnej i bezpiecznej zabawy najmłodszym. Oferowane wielkie piankowe klocki edukacyjne spełniają to założenie. Dostępne produkty zachwycają zarówno maluchy, jak i rodziców. Klocki gąbkowe Mammutico™ są bardzo duże, piękne i funkcjonalne, a ich możliwości określane są tylko granicami wyobraźni.

Będziemy pracować nad tym, by polskie przedszkola, szkoły, place zabaw i wszystkie miejsca, w których bohaterami są dzieci, były coraz bardziej przyjazne, komfortowe i bezpieczniejsze. Już teraz możecie sprawdzić listę sal zabaw, centrów kultury, muzeów i klubów dla dzieci gdzie można bezpiecznie bawić się naszymi klockami! Polecamy także wciąż wydłużającą się liczbę placówek oświatowych, które nam zaufały i poszerzyły swoją ofertę o zajęcia z Mammutico®.

 

Duże, piankowe klocki — z twórczością w zestawie

Klocki Mammutico są produkowane w Polsce. To jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie odwiecznego problemu, polegającego na wykreowaniu bezpiecznej i pełnej wyzwań przestrzeni, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli czuć się wyjątkowo. Nasze klocki z pianki dla dzieci oferują niekończące się koncepcje na zabawę. Zachęcą maluchy do wykorzystywania wyobraźni oraz wprowadzania w życie wspólnych pomysłów z rówieśnikami. W tej roli świetnie sprawdzają się również zabawki piankowe. Są gwarancją wielogodzinnej rozrywki.

W przeciwieństwie do tradycyjnych placów zabaw, poza rozwojem motorycznym, klocki Mammutico™ rozwijają wyobraźnię i kreatywność, a to wszystko poprzez zabawę! Codziennie dzieci mogą budować swój własny świat, szukać nowych rozwiązań i uczyć się samodzielności. Klocki gąbkowe zachwycają najmłodszych swoim estetycznym wyglądem i różnorodnością kształtów. Sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Duże klocki do ogrodu zachęcą maluchy do zabawy na powietrzu. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie w kwestii bezpiecznej zabawy. Zatem jeśli szukasz oryginalnych rozwiązań, warto postawić na piankowe klocki edukacyjne, zapewniające wiele godzin aktywności, od której ciężko będzie odciągnąć szkraby. Zaufaj nam i zagwarantuj świetną zabawę maluchom.

>> ROZWÓJ KOMPETENCJI <<

 

 

Klocki Mammutico® spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa

Pianka Mammutico Foam, z której są wykonane nasze klocki, została przebadana przez polskie i międzynarodowe laboratoria takie jak: TUV Rhinland, SGS, Intertek, Sychta oraz Instytut Sportu.

Klocki Mammutico® spełniają wszystkie niezbędne wymagania norm bezpieczeństwa dla zabawek, co potwierdza deklaracja zgodności, jaką dołączamy do każdego zakupionego zestawu.

Bezpieczeństwo produktu gwarantuje ścisła współpraca ze specjalistami Centrum Kontroli Placów Zabaw.

Mammutico Foam jest bezpieczna, bardzo trwała i odporna na codzienne użytkowanie. Klocki z pianki dla dzieci są wodoodporne i bardzo szybko schną. Wszystko to dzięki wykorzystanemu do ich produkcji materiałowi, który nie blaknie pod wpływem słońca, jest odporny na działanie piasku oraz różnych warunków atmosferycznych. Klocki z pianki dla dzieci można czyścić zwykłą wodą, parą wodną, łagodnymi detergentami dostępnymi w domu, a także środkami dezynfekcyjnymi stosowanymi w placówkach medycznych. Dzięki temu ma się pewność, że te będą czyste i bezpieczne dla najmłodszych, jednocześnie świetnie się prezentując nawet po dłuższym eksploatowaniu.

>> CECHY CHARAKTERYSTYCZNE PIANKI MAMMUTICO FOAM <<

Dlaczego warto postawić na klocki piankowe od Mammutico®?

Wszystkie klocki Mammutico są bardzo miłe w dotyku i niezwykle lekkie, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz pozytywnie wpływa na jakość i komfort zabawy.

Wszystkie klocki Mammutico są bardzo miłe w dotyku i niezwykle lekkie, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania, pozytywnie wpływając na jakość i komfort zabawy. Zarówno klocki piankowe mega, jak i ich inne modele sprawdzają się zarówno podczas zabawy na zewnątrz, na boisku, w ogrodzie, jak i wewnątrz budynków. Swobodnie mogą też towarzyszyć wszelkim zabawom wodnym. Spokojna i prosta kolorystyka powoduje, że nadają się idealnie do każdego wnętrza, a także do bezproblemowego użytkowania nawet na zewnątrz. Niestraszna im pogoda, małe lub duże rączki oraz intensywna eksploatacja!

Klocki Mammutico® posiadają kilka form pozwalających na swobodne i kreatywne łączenie ich w proste lub skomplikowane konstrukcje. Duże wafle, koła, półkola, elastyczne makarony oraz stabilne cegły i bloki różnych wielkości, czyli wszystko, co potrzebne jest do zbudowania zamku, zestawu perkusyjnego, domku z ogródkiem lub gigantycznego robota.

 

Wielkie klocki dla dzieci i dorosłych

Klocki przeznaczone są dla każdego powyżej 3 roku życia. Skierowane są do dzieci, jednak nasze doświadczenia pokazały, że chętnie bawi się nimi młodzież, jak i dorośli.

Domek z dużych waflowych klocków

 

Zestawy dużych klocków Mammutico®

Duże klocki Mammutico™ dzielą się na pięć różnych kategorii, a każda z nich występuje w zestawach różnej wielkości. Wybierając nawet najmniejszy zestaw klocków, łatwo przekonasz się, że nawet taka ilość daje nieograniczone możliwości zabawy. Dla zapewnienia komfortu użytkowania liczniejszym grupom małych twórców przygotowaliśmy większe zestawy, wychodząc naprzeciw kreatywnym pomysłom dzieci. Ze szczegółowym opisem każdego rodzaju klocków możesz zapoznać się naszym sklepie.