Paleta kolorów klocków Mammutico

Różnorodna kolorystyka klocków Mammutico powoduje, że nadają się idealnie do każdego wnętrza. Możesz wybrać barwy bardziej stonowane lub szaloną, wielobarwną mieszankę. W zależności od wielkości i rodzaju zamówienia, możemy tworzyć indywidualne zestawy kolorystyczne. W tej sprawie najlepiej polecamy kontakt z naszym działem sprzedaży.

 

W zestawach klocków z linii Smart, Smart Box, Simple, Basic i Miniblock mamy do wyboru aż 6 kolorów: żółty, zielony, czerwony, niebieski, grafitowy oraz szary. 

 

 

Maty, zestaw Kulodrom, Connect oraz Aqua możesz wybrać w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim oraz szarym. 

W zestawach z linii Mammutico Mini do proponujemy mamy do wyboru 3 kolory: żółty, niebieski i grafitowy. Wszystkie możliwe wersje zestawów dostępne są na stronie naszego sklepu

Wybierając kolory różnorodnych zestawów klocków Mammutico, polecamy kierować się zasadą dużego kontrastu - dzieci uwielbiają wyraźne zestawienia kolorystyczne. Kolory odgrywają istotną rolę w życiu każdego człowieka. Badania pokazują, że kolory dominujące w najbliższym otoczeniu dziecka mają niezwykły wpływ na jego rozwój emocjonalny. Dotyczy to zarówno niemowlaków jak i dużo starszych dzieci. 

KOLORY KLOCKÓW MAMMUTICO

A oto, jak poszczególne barwy Mammutico mogą wpływać na zachowanie dzieci podczas zabawy naszymi klockami :)

Czerwony - najsilniej wpływa na ludzką psychikę - pobudza i wzmaga apetyt. Stosowanie tej barwy na dużych powierzchniach w pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci jest ryzykowne. Natomiast odpowiednio dobrane dodatki lub elementy pomagają utrzymać dobry nastrój, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czerwony jest symbolem życia!

Zielony - uspokaja, odpręża wzrok i relaksuje. Odpowiednio wyważona ilość tej barwy w pomieszczeniu sprzyja skupieniu. 

Niebieski - kolor orzeźwiający, dający wrażenie chłodu, ale i czystości. Niebieska barwa obniża ciśnienie krwi i uspokaja. Z kolei jej granatowy odcień podnosi zdolność skupienia uwagi. Nie bez przyczyny granat stosowano, jako kolor mundurków szkolnych.

Żółty - sprawia wrażenie ciepła i pobudza aktywność Wnosi także do pomieszczenia mnóstwo energii i uśmiechu!

Grafitowy - sugeruje zdyscyplinowanie, niezależność i zdecydowanie.

Szary - spokojny i nienachalny kolor. Jako barwa zabawek czy klocków pozwala dziecku skupić się na funkcjonalności i znaczeniu przedmiotu, a nie na jego wyglądzie.