Metoda nauczania SIMPLE ENGLISH

Kurs językowy SIMPLE English to przyjazna i efektywna metoda nauczania języka angielskiego oparta na zabawach konstrukcyjnych.

Do nauki wykorzystujemy wielkie piankowe klocki, które nie tyko uatrakcyjniają lekcje, ale również działają na wyobraźnię dzieci, rozwijają ich kreatywność i angażują do działania.

Podczas lekcji dzieci wykonują z klocków scenografię oraz rekwizyty potrzebne do wykonania zadań związanych z tematem zajęć np. stół w restauracji, ladę w sklepie, kasę biletową, stację kolejową, gabinet lekarski, szafę, ubrania itp.

W takiej aranżacji dziecko całkowicie wczuwa się w daną sytuację. Ułatwia to zapamiętywanie słówek oraz komunikowanie się z użyciem pełnych zdań. Dzieci realizują tematy leksykalne i używają wyrażeń gramatycznych podążając za lektorem, według konkretnego programu zajęć.

W trakcie budowy aktywnie używamy zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do stworzenia aranżacji. Oprócz danej tematyki, dzieci uczą się komunikowania ze sobą w języku obcym. Swobodna rozmowa pomiędzy uczniami, pozwala im szybko oswoić się z językiem i powoduje, że już po kilku lekcjach zaczynają myśleć po angielsku.

Naszym celem jest koncentracja na praktycznym używaniu języka angielskiego, dlatego do programu kursu zostały wybrane sceny i sytuacje, z którymi dzieci najczęściej będą miały styczność w przyszłości.

Forma zajęć oparta na nauce poprzez kreatywną i niecodzienną zabawę sprawia, że dzieci uwielbiają uczyć się języka angielskiego. Każde spotkanie jest dla nich ciekawe, pobudza do działania i zwiększa motywację do nauki.

W NASZYM PROGRAMIE WYKORZYSTUJEMY NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE METODY NAUCZANIA M.IN:

  • aktywizacja – angażowanie dzieci do nauki poprzez aktywne działanie
  • ekspresja – wyrażanie siebie, swoich emocji poprzez aranżację scenek, inscenizacji teatralnych, gier dydaktycznych
  • zanurzanie w języku – zwracanie się do dzieci tylko w języku angielskim

Klocki Mammutico nie są jedynie pomocą dydaktyczną. Ich wielofunkcyjność sprawia, że rozwijają w dzieciach wyobraźnię, kreatywność i pewność siebie. Uczą współpracy w grupie i wspierają samodzielność.

Przy pomocy wielkich klocków dzieci ćwiczą również koordynację ruchową, dużą motorykę oraz myślenie przestrzenne i logiczne. Są to umiejętności, które ułatwiają m.in. naukę pisania, czytania, rozwiązywania zadań z matematyki, a w przyszłości odnajdywania się w nowych sytuacjach.