O klockach Mammutico

Wielofunkcyjne klocki z twórczością w zestawie

Klocki Mammutico to produkowany w Polsce produkt, będący jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem odwiecznego problemu, polegającego na wykreowaniu bezpiecznej i pełnej wyzwań przestrzeni, w której zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli czuć się wyjątkowo.

Zestawy Mammutico pozwalają wykreować bezpieczną i pełną wyzwań przestrzeń do zabawy. Wielkie klocki posiadają kilka form pozwalających na swobodne i kreatywne łączenie ich w proste lub skomplikowane konstrukcje. Dzięki temu te klocki nigdy się nie nudzą!

W przeciwieństwie do tradycyjnych placów zabaw, wielkie i lekkie klocki Mammutico, poza rozwojem motorycznym, pobudzają wyobraźnię i kreatywność. A to wszystko przez zabawę!

Dzieci mogą codziennie budować swój własny świat, uczyć się współpracy i samodzielnego rozwiązywania problemów.

Wszystkie klocki Mammutico są bardzo miłe w dotyku i niezwykle lekkie, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz pozytywnie wpływa na jakość i komfort zabawy.

Klocki Mammutico sprawdzają się zarówno podczas zabawy na zewnątrz, na boisku, w ogrodzie, jak i wewnątrz budynków. Swobodnie mogą też towarzyszyć wszelkim zabawom wodnym.

 

Rozwój kompetencji

Klocki Mammutico dają szansę bezpiecznego i różnorakiego wspierania rozwoju dziecka, wzbogacając jego doświadczenia zmysłowe, społeczne i intelektualne.

Oto lista najważniejszych umiejętności, które ćwiczy dziecko podczas swobodnej zabawy klockami Mammutico.

1. KOORDYNACJA

Dzięki regulacji nacisku, współpracy obu rąk i zaangażowaniu wzroku dziecko stymuluje koordynację wzrokowo - ruchową oraz propriocepcję, czyli zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała.

 

2. KREATYWNOŚĆ

Kształty klocków pobudzają wyobraźnię na różne sposoby, szczególnie, że z klocków nie łatwo jest zbudować to co wcześniej zostało zaplanowane :) Brak instrukcji, wskazówek i sugestii pozostawia dziecku dowolność w zabawie.

 

3. MAŁA MOTORYKA

Różnorodny kształt klocków, ich zróżnicowana wielkość, przyjazna faktura, a zwłaszcza sprężysta powierzchnia - to elementy które podczas zabawy świetnie wpływają na ćwiczenia sprawności dłoni i palców!

 

4. SPOSTRZEGAWCZOŚĆ

Kontrastowe kolory klocków lub wystające elementy tego samego koloru, uwrażliwiają system wzrokowy dziecka i ćwiczą jego spostrzegawczość

 

5. LOGICZNE MYŚLENIE

Klocki Mammutico, jak każde inne puzzle, ćwiczą u dzieci logiczne myślenie pozwalające na tworzenie zaplanowanych elementów. W przypadku naszych klocków, nie ma jednak żadnych instrukcji, a budowle mogą być zarówno płaskie jak i przestrzenne

 

6. INTELIGENCJA KOGNITYWNA

Nieoczywiste kształty klocków i zaskakujące budowle wspomagają ćwiczenia zdolności do myślenia skutecznego w sytuacjach nieprzewidywalnych i niepewnych. Dzieci ćwiczą zdolność wykorzystywania własnej wiedzy, którą dotąd nabyły

 

Wsparcie pracy zespołowej i trening umiejętności społecznych

Zabawa klockami Mammutico uczy współpracy, zamiast rywalizacji. 

Zajęcia z wykorzystaniem wielkich klocków idealnie nadają się na integrację klasową, czy zaciśnięcie więzi wśród innej grupy dzieci. Taki warsztat to doskonałe połączenie zabawy z logicznym myśleniem, realizowane podczas wspólnej pracy.

Dzieci wspólnie realizują tematy i zadania sugerowane przez prowadzącego. Pracują w grupie, ustalając plan działania i poszczególne etapy budowy. Samodzielnie przydzielają sobie role, które będą odgrywać podczas realizacji zadania. Wyznaczają liderów i wykonawców. Przystępują do działania, będącego nie tylko wspaniałą zabawą, ale również mądrą lekcją relacji społecznych.

W zależności od scenariusza, jaki ustali prowadzący, zajęcia z dużymi klockami mogą być codziennym treningiem umiejętności społecznych. Podczas zabawy, dzięki wielokrotnie powtarzanym prostym zachowaniom społecznym można pokazać dzieciom modele właściwych zachowań, które będą przykładem do naśladowania, a potem podstawą do modyfikacji i wykorzystywania w różnych sytuacjach. Zabawa dużymi klockami jest świetnym narzędziem do tego typu pracy, ponieważ kształtuje umiejętność wspólnej zabawy. 

OTO, CO DAJĄ ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM DUŻYCH KLOCKÓW:

  • Integrują klasę lub inną grupę
  • Zacieśniają więzi wśród dzieci
  • Ćwiczą komunikację wewnątrz grupy i pracę w zespołową
  • Wspomagają samodzielne podejmowanie decyzji
  • Uczą jak brać odpowiedzialność za swój udział w działaniach
  • Pomagają pokonywać własne ograniczenia
  • Stawiają przed dziećmi nowe wyzwania
  • Pomagają wyłonić liderów grupy
  • Wspierają trening umiejętności społecznych

 

Formy i kształty

Klocki przeznaczone są dla każdego powyżej 1 roku życia lub od momentu, gdy maluch jest w stanie chwycić bryłę i ustawić ją na drugiej. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, jednak doświadczenia pokazały, że naszymi produktami chętnie bawią się również młodzież i dorośli.

Różnorodne zestawy posiadają kilka form pozwalających na swobodne i kreatywne łączenie ich w proste lub skomplikowane konstrukcje. Do wyboru mamy duże wafle, koła, półkola, elastyczne makarony oraz stabilne cegły i bloki różnych wielkości.

Klocki podzieliliśmy na trzy kategorie względem wielkości oraz na sześć kategorii pod kątem przeznaczenia. Niektóre z zestawów szczególnie rekomendujemy na pikniki, czy do przedszkola, ale są też takie linie produktów, które sprawdzą się lepiej w zabawie zorganizowanej, np.na warsztatach.

 

 

Paleta kolorów klocków Mammutico

Różnorodna, a zarazem spokojna kolorystyka klocków Mammutico powoduje, że nadają się idealnie do każdego wnętrza. Możesz wybrać barwy bardziej stonowane lub szaloną, wielobarwną mieszankę. W zależności od wielkości i rodzaju zamówienia, możemy tworzyć indywidualne zestawy kolorystyczne. W tej sprawie najlepiej polecamy kontakt z naszym działem sprzedaży.

 

W zestawach klocków z linii Smart, Smart Box, Simple, Basic i Miniblock mamy do wyboru aż 6 kolorów: żółty, zielony, czerwony, niebieski, grafitowy oraz szary. 

 

 

Maty, zestaw Kulodrom, Connect oraz Aqua możesz wybrać w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim oraz szarym. 

W zestawach z linii Mammutico Mini do proponujemy mamy do wyboru 3 kolory: żółty, niebieski i grafitowy. 

Wybierając kolory różnorodnych zestawów klocków Mammutico, polecamy kierować się zasadą dużego kontrastu - dzieci uwielbiają wyraźne zestawienia kolorystyczne. Kolory odgrywają istotną rolę w życiu każdego człowieka. Badania pokazują, że kolory dominujące w najbliższym otoczeniu dziecka mają niezwykły wpływ na jego rozwój emocjonalny. Dotyczy to zarówno niemowlaków jak i dużo starszych dzieci. 

KOLOR MA ZNACZENIE

A oto, jak poszczególne barwy Mammutico mogą wpływać na zachowanie dzieci podczas zabawy naszymi klockami :)

Czerwony - najsilniej wpływa na ludzką psychikę - pobudza i wzmaga apetyt. Stosowanie tej barwy na dużych powierzchniach w pomieszczeniach gdzie przebywają dzieci jest ryzykowne. Natomiast odpowiednio dobrane dodatki lub elementy pomagają utrzymać dobry nastrój, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czerwony jest symbolem życia!

Zielony - uspokaja, odpręża wzrok i relaksuje. Odpowiednio wyważona ilość tej barwy w pomieszczeniu sprzyja skupieniu. 

Niebieski - kolor orzeźwiający, dający wrażenie chłodu, ale i czystości. Niebieska barwa obniża ciśnienie krwi i uspokaja. Z kolei jej granatowy odcień podnosi zdolność skupienia uwagi. Nie bez przyczyny granat stosowano, jako kolor mundurków szkolnych.

Żółty - sprawia wrażenie ciepła i pobudza aktywność. Wnosi także do pomieszczenia mnóstwo energii i uśmiechu!

Grafitowy - sugeruje zdyscyplinowanie, niezależność i zdecydowanie.

Szary - spokojny i nienachalny kolor. Jako barwa zabawek czy klocków pozwala dziecku skupić się na funkcjonalności i znaczeniu przedmiotu, a nie na jego wyglądzie. To ulubiony kolor klocków Mammutico wg opinii dzieci, które bawią się naszymi zestawami!

 

 

Zajrzyj do naszego katalogu!>>