Mammutico w krakowskim muzeum!

17 września w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej (MiM) została otwarta Strefa Kreatywności. Hasło zachęcające do wzięcia udziału w warsztatach brzmi: zbuduj miasto z mega klocków!

Dzieciaki, które przychodzą tu na zajęcia, bawią się klockami Mammutico! Mają do dyspozycji aż cztery różne i bardzo duże zestawy z naszej oferty. Klocków jest tyle, że w najgorętszym momencie zabawy trudno przecisnąć się przez salę warsztatową.

Jak powstała Strefa Kreatywności w Krakowie?

Muzeum szukało dobrego pomysłu na wystawę czasową, a my go mieliśmy! Kreatywne warsztaty to przecież nasza specjalność. Wystarczyło tylko dostosować je do tematyki muzeum i plan był gotowy. Klocki Mammutico to idealny „przyrząd” dla małych inżynierów. Podczas interaktywnych zajęć z edukatorem MiM, dzieci mogą brać udział w ciekawych warsztatach, budując miasta przyszłości, place zabaw, plany miast, sieci wodociągów i mnóstwo innych konstrukcji nawiązujących do tematyki inżynierii miejskiej.

Wizualizację wystawy wykonała dla nas Fabryka Dekoracji – jedna z największych firm scenograficznych w Polsce. Pracują tam wspaniali ludzie, którzy od razu poczuli klimat naszych klocków i miejsca, gdzie miała powstać Strefa Kreatywności. Materiały i wszystkie wymyślone przez Fabrykę dekoracje wykonaliśmy według własnego pomysłu. Rysunki budynków, ozdabiające ściany Strefy zostały wykonane przez firmę Ach, dziewczyny, która na zlecenie MiM stworzyła również grafikę promującą cały projekt.

Montaż zajął nam kilka dni, ale w bardzo miłym towarzystwie pracowników muzeum, w niezwykle klimatycznym budynku i w samym sercu krakowskiego Kazimierza praca poszła jak z płatka. Podczas prac montażowych pojawiło się kilka istotnych zmian, ale założony efekt został osiągnięty!

      

      

Klocki to nie wszystko

Wyposażenie i dekoracja Strefy to tylko połowa sukcesu. Aby zajęcia dla dzieci były mądre i jednocześnie atrakcyjne potrzeba jeszcze dobrych scenariuszy zajęć i ich umiejętnego przeprowadzenia. Również w tej kwestii nasza rola była niemała. Iza została autorką 6 kreatywnych scenariuszy, ale Dominik uznał, że inżynieria miejska bez gazociągów, kanalizacji i światłowodów się nie liczy, więc dodał jeszcze temat o „Podziemnej Pajęczynie”. Wszystkie treści zaopiniowała dla nas Ania Komorowska z Pracowni K - firmy specjalizującej się w projektowaniu niesamowitych placów zabaw. 

Tuż przed otwarciem Strefy Kreatywności wybraliśmy się do Krakowa, aby zapoznać muzealnych edukatorów z naszymi klockami i pokazać im, jak ciekawie i z pomysłem można wykorzystać klocki do nauki i zabawy jednocześnie. Szkolenie od początku do końca przeprowadził Dominik. Najpierw „bawił się” z edukatorami, potem przeprowadził pokazową lekcję z zaproszoną klasą dziewięciolatków, aby animatorzy mogli zobaczyć działania „na żywym organizmie”.

      

      

Reklama dźwignią handlu!

Podczas pokazowej lekcji, na zlecenie muzeum powstał także film reklamujący nowe przedsięwzięcie MiM. Pomysł i reżyseria leżały po stronie Mammutico, ale ten niezwykle profesjonalny, pomysłowy i fascynujący montaż wykonał współpracujący z nami Paweł Malczyk.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego niezwykle ciekawego projektu. Był on dla nas zupełnie nowym przedsięwzięciem! Dożo nauczyliśmy się podczas prac nad tą wystawą. To doświadczenie pokazało nam, że jesteśmy w stanie robić niesamowite rzeczy, ponieważ mamy mnóstwo determinacji i umiejętności, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy :) 

Ekipa Mammutico