Piankowe cegły Mammutico® Simple - klocki do żłobka i przedszkola stymulujące rozwój dzieci

10-10-2023

Współczesne przedszkola, żłobki i placówki edukacyjne stawiają przed sobą niezwykle ważne zadanie - stworzenie przestrzeni, która nie tylko zapewnia dzieciom miejsce do zabawy, ale także wspiera ich rozwój umysłowy i społeczny. W tym kontekście, piankowe klocki Mammutico® Simple stają się kluczowym narzędziem, które doskonale sprawdza się w edukacji przedszkolnej, żłobkowej i w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

 

Rozwój umysłowy zgodny ze STEAM

Piankowe klocki Mammutico® Simple to znakomita propozycja dla placówek edukacyjnych, ponieważ wspierają rozwój umysłowy dzieci na wielu poziomach. Dzieci mogą budować, układać, łączyć i rozbierać te klocki, co rozwija ich zdolności manualne oraz kreatywność. Przy okazji uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są zgodne z koncepcją edukacji STEAM, więc wspólnie, w inkluzywnym środowisku dzieci zaczynają poznawać podstawy przedmiotów ścisłych. A to wszystko podczas beztroskiej i kreatywnej zabawy!

 

 

Rozwój społeczny

Wspólne zabawy z piankowymi klockami Mammutico® Simple zachęcają dzieci do współpracy i komunikacji. Mogą razem budować zamki, mosty, samochody, czy nawet wymyślać własne gry. To doskonała okazja do nawiązywania pierwszych przyjaźni i rozwijania umiejętności społecznych.

 

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę rodzice i personel placówek edukacyjnych, jest bezpieczeństwo zabawek. Piankowe klocki Mammutico® posiadają atest w formie deklaracji zgodności, co potwierdza, że są bezpieczne dla dzieci. Są wykonane z miękkiego, nietoksycznego materiału, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia maluchów. Do tego są niezwykle lekkie, dzięki czemu mogą je przenosić najmniejsze pociechy.

 

Trwałość

Klocki  do żłobka i przedszkola Mammutico® Simple cechuje także znakomita trwałość. Wytrzymują intensywną eksploatację w grupach przedszkolnych i żłobkowych, co jest niezwykle istotne z perspektywy budżetu placówek edukacyjnych. Dzięki fazowaniu krawędzi cegieł bardzo trudno jest je ugryźć. To inwestycja, która przynosi długotrwałe korzyści.

 

Integracyjny plac zabaw do przedszkola i żłobka

Klocki Mammutico®wodoodporne i można z nich korzystać na zewnątrz oraz w sali. Nie zapominajmy także, że cegły Mammutico® sprawdzają się równie doskonale w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, wspierając ich rozwój i integrację. Dzięki nim, każde dziecko ma szansę na rozwijanie swoich zdolności, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki Mammutico® Simple wszystkie dzieci mogą bawić się wspólnie i lepiej się poznawać. Rozwijają się w pełnej społeczności osób o zróżnicowanej sprawności.

 

Podsumowując, piankowe cegły Mammutico® Simple są doskonałym narzędziem zarówno do zabawy, jak i nauki w przedszkolach, żłobkach oraz w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością. Są to więc klocki integracyjne. Wspierają rozwój umysłowy, społeczny oraz są bezpieczne i trwałe. To inwestycja w przyszłość dzieci, która przynosi korzyści zarówno teraz, jak i w długiej perspektywie czasowej.