Tetris Week w Mammutico

W ostatnim tygodniu września świętowaliśmy w Mammutico Tetris Week. Codziennie na naszych mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia zestawów w ujęciu „z lotu ptaka”. Co to jest #tetrischallenge i jak pojawił się w naszej firmie, o tym poniżej.

 

Jeżeli chodzi o komputerowe gry klockowe, Tetris nie ma sobie równych! Zainspirowana szatą graficzną Tetrisa brygada policyjna z Zurychu, w końcu 2019 roku, pokazała zawartość swojego samochodu patrolowego (łącznie z dwoma funkcjonariuszami) w ujęciu z góry. Wyzwanie wkrótce podjęło wiele różnych instytucji i firm. A jako, że my w Mammutico uwielbiamy zarówno wyzwania, gry, no i oczywiście klocki, to postanowiliśmy dołączyć do zabawy!

Przed obiektyw, gotowi, start!

Zdjęcia powstawały dość długo, bo przez kilka miesięcy. Wszystko zaczęło się od serii Mini – przy okazji dużego pakowania, z aparatem przymocowanym na taśmę przy suficie i asystą samowyzwalacza. No ale taka mała skala była możliwa tylko przy naszych najmniejszych klockach. Aby pójść dalej, niezbędny był już… dron! Na szczęście, z pomocą zaprzyjaźnionego Kuby Odechowskiego (polecamy http://dron-film.pl/), kolejne trzy sesje poszły sprawnie i szybko (znaczy się dron szybko latał w górę i w dół, bo układanie klocków to już trochę wymagająca operacja). W odstępach kilku tygodni powstały sesje z seriami Simple (na tarasie), Smart (na trawniku) i Perfect (na boisku szkolnym). Ta zmienność okoliczności to nie przypadek! Chcieliśmy zadbać o różnorodność ujęć i pokazanie w jak wielu środowiskach sprawdzają się klocki Mammutico. Te poszukiwania zawiodły nas jeszcze do sesji Basic (w salonie) i Smartblock (w basenie ogrodowym). Naszemu obiektywowi umknęły jedynie klocki Connect i Kulodrom – te serie wykonujemy rzadziej i pod konkretne zamówienia. Chcieliśmy więc podzielić się z Wami tym, co już mamy, a brakujące zestawy sfotografujemy najbliższej przy okazji.

Po co ta zabawa?

Skąd w ogóle pomysł na tak niecodzienne sesje produktowe? Klocki Mammutico produkujemy w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a przy większości serii można wybierać z zestawów w kilku rozmiarach. Zależało nam na tym aby zrobić fotografie, które pokazują wszystkie elementy naszych zestawów - aby można było łatwo ocenić ich rozmiar i porównać różne warianty. Nie wiem jak Waszym, ale naszym zdaniem zadanie zostało wykonane!