Wszystko o piance Mammutico Foam™

Do tego wpisu zebraliśmy wszystkie informacje na temat pianki Mammutico Foam, z której wykonane są wszystkie nasze klocki. Z czego wykonana jest pianka, jakie ma właściwości i jakie posiada certyfikaty. Poniżej znajdziecie również informacje, w jaki sposób utrzymać materiał w czystości i czym go dezynfekować. 

Badania i certyfikaty

Pianka Mammutico Foam, z której są wykonane nasze klocki, została przebadana przez polskie i międzynarodowe laboratoria takie jak: TUV Rheinland, Intertek, Sychta oraz Instytut Sportu. Zestawy Mammutico spełniają wszystkie niezbędne wymagania norm bezpieczeństwa dla zabawek, co potwierdza deklaracja zgodności, jaką dołączamy do każdego zakupionego produktu.

Bezpieczeństwo produktu gwarantuje również ścisła współpraca z Centrum Kontroli Placów Zabaw.

Właściwości Mammutico Foam™

Mammutico Foam™ jest bezpieczna, bardzo trwała i odporna na codzienne użytkowanie. Pianka ta jest także wodoodporna i bardzo szybko schnie; nie blaknie pod wpływem słońca; jest odporna na działanie piasku i różne warunki atmosferyczne; można czyścić ją zwykłą wodą, parą wodną, łagodnymi detergentami dostępnymi w domu, a także środkami dezynfekcyjnymi stosowanymi w placówkach medycznych.

Wszystkie klocki Mammutico są bardzo miłe w dotyku i niezwykle lekkie, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz pozytywnie wpływa na jakość i komfort zabawy.

 

 1. Jest WODOODPORNA

 Dzięki temu klocki świetnie sprawdzają się także podczas zabawy w ogrodzie i w wannie! 

  

 

 2. Jest SZYBKOSCHNĄCA  

 Mokre klocki bardzo szybko wysychają, a jeśli chcesz przyspieszyć proces - wystarczy przetrzeć je suchą   ściereczką

 

 

 3. Jest BARDZO LEKKA 

 Jeden komplet waży niespełna 150 g! 

 

 

 4. Łatwo ją WYCZYŚCIĆ 

 Klocki wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką i gotowe! Materiał szybko wysycha, więc po chwili znowu   będą gotowe do zabawy 

 

 

 5. Jest MIŁA W DOTYKU 

 Przyjemny materiał, pozbawiony jest ostrych kantów i chropowatych powierzchni, mogących zranić skórę.   Miły materiał przyjemniej ugniata się w delikatnych rączkach podczas budowy

 

 

 6. Jest ODPORNA NA MRÓZ 

 Nie straszny jest dla niej mróz. Klocek wyjęty po 24 godzinach z zamrażarki nie zmienia koloru i faktury, zawsze pozostaje taki sam

 

 

 7. Jest ODPORNA NA PIASEK 

 Nie posiada szczelin i zagłębień, gdzie piasek mógłby się dostać, zatem będzie idealna do zabawy na   zewnątrz

 

 

 8. Jest ODPORNA NA PROMIENIOWANIE UV 

 Pianka nie blaknie pod wpływem słońca, kolor klocków bez względu na warunki zewnętrzne zawsze pozostaje taki sam

 

 

Trwałość Mammutico Foam™

Jedną z istotnych właściwości pianki jest jej wyjątkowa trwałość. Klocki można skręcać, wyginać i ugniatać. Za każdym razem pianka powróci do swojego pierwotnego kształtu. Mimo dużej elastyczności, materiał jest bardzo gęsty, dlatego można po nim chodzić i skakać, bez obawy że się złamie, pęknie czy zapadnie. 

 

Czyszczenie pianki Mammutico Foam™

„Luźne elementy zestawów Mammutico oraz plastikowe opakowanie (jeżeli występuje) można myć wodą, delikatnym roztworem mydła, środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu lub myjką parową. W celu usunięcia plam lub zabrudzeń można używać delikatnej gąbki. Stosowanie środków czyszczących o silnym działaniu (np. na bazie chloru) jest niewskazane ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Wpływ środka czyszczącego należy sprawdzić wcześniej na niewielkim fragmencie klocka”

Więcej szczegółów dotyczących mycia i dezynfekcji pianki zebraliśmy w poprzednim wpisie pt. "Czyszczenie i dezynfekcja klocków Mammutico".