BlocoLoco w Pruszkowie

Pruszkowska sala Blocoloco funkcjonowała przez 10 miesięcy w 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Została uruchomiona przez nas samych - twórców firmy Mammutico. Otwierając to miejsce mieliśmy kilka ważnych celów do zrealizowania. Osobiście zarządzaliśmy salą, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia i wiadomości o naszych produktach, o ofercie BlocoLoco oraz o tym jak całość odbierają dzieci i ich rodzice

W ofercie pruszkowskiej sali znalazły się:

Główną usługą był kurs języka angielskiego SIMPLE Englis dla czterech grup wiekowych - dzieci do lat 3, przedszkolaki, dzieci z klas 1-3 oraz dorośli. Ponieważ pruszkowskie BlocoLoco składało się z jednej dużej sali, nie oferowaliśmy możliwości swobodnej zabawy, bo pomieszczenie wykorzystywane było przede wszystkim na zajęcia. 

Co już wiemy o BlocoLoco 

Jakie mamy wnioski po roku pracy z naszymi klockami w edukacyjnej sali BlocoLoco?

  • Warsztaty z klockami cieszyły się dużą popularnością wśród lokalnych szkół i przedszkoli. Najwięcej zainteresowanych było w okolicach dnia dziecka, mikołajków, w karnawale i pod koniec roku szkolnego. 
  • Kurs języka angielskiego był najbardziej dochodową usługą. Ponieważ dzieci, z uwagi na charakter zajęć, mogły dołączyć w każdej chwili przez cały rok szkolny, z miesiąca na miesiąc grupy stawały się liczniejsze. 
  • Pomimo, iż nasza metoda nauczania języka obcego była kompletnie nowa, a miejsce zupełnie nieznane mieszkańcom mista, angielski z klockami znalazł wielu zwolenników już od września. Hasło "Budujemy i mówimy" spodobało się także dorosłym uczniom, którzy mieli dość wypełniania testów gramatycznych i chcieli głównie rozgadać się po angielsku oraz nabrać pewności siebie. 
  • Z uwagi na organizację popołudniowych zajęć z języka angielskiego, przyjęcia urodzinowe organizowaliśmy tylko w weekendy. Dzieci były zachwycone nową formą zabawy. Przez dwie godziny jubilaci bawili się wspólnie ze swoimi gośćmi - to zupełnie inaczej niż w większych salach zabaw, gdzie dzieci spotykają się głównie na torcie. W weekendy mieliśmy ręce pełne pracy i często zdarzało się, że goście zapisywali się kilka dni później na kurs SIMPLE English. 
  • Zajęcia nie związane z klockami były wspaniałym uzupełnieniem oferty klockowej. 

Po 10 miesiącach prowadzenia sali wiemy już, które zabawy są najpopularniejsze wśród dzieci, w jaki sposób najefektywniej prowadzić warsztaty i inne zajęcia z klockami, ile dzieci może swobodnie bawić się danymi zestawami, które klocki najlepiej sprawdzają się w poszczególnych grupach wiekowych. Mamy po prostu praktyczną wiedzę o tym jak prowadzić edukacyjną salę zabaw z wielkimi klockami :)

Nasze doświadczenie jest bezcenne! Dzięki temu wiemy dużo więcej o naszych produktach. Z powodzeniem możemy doradzać wszystkim, którzy chcą otworzyć salę z klockami - zarówno pod kontem lokalowym, jak i ofertowym. Wszystko o czym mówimy zostało przez nas sprawdzone i przeanalizowane. 

Na jeszcze co warto zwrócić uwagę, otwierając salę z klockami?

BlocoLoco w Pruszkowie to była to bezpieczna, przyjazna i kreatywna przestrzeń dla najmłodszych. Cała sala po brzegi wypełniona została wielkimi piankowymi klockami o różnych kształtach. 

Przez 10 miesięcy nasza sala tętniła życiem, nawiązywały się nowe przyjaźnie zarówno między dziećmi jak i dorosłymi. Czas, który poświęciliśmy na tą działalność był niezwykle wartościowy. Wiele się nauczyliśmy i mamy dla Was jeszcze kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu tego typu miejsca.  

  • Lokal. Jedno pomieszczenia to za mało. Trzeba zorganizować przestrzeń dla rodziców czekających na dzieci podczas urodzin.
  • Recepcja. Powinna funkcjonować nawet w chwili gdy sala jest nieczynna. Recepcja skupia ludzi, daje im poczucie bezpieczeństwa i pozwala usprawnić kontakt z klientami. 
  • Gastronimia. Warto przemyśleć ofertę urodzinową. To daje dodatkowe możliwości zarobku. 

Dzwońcie, piszcie, pytajcie. Opowiemy Wam więcej o tym, jak dobrze zorganizować salę z klockami!