Ekspertų nuomonės

Podczas tworzenia klocków Mammutico kierowaliśmy się chęcią wykreowania bezpiecznej, przyjaznej i kreatywnej przestrzeni dla dzieci i dorosłych. Wtedy właśnie w naszych głowach narodził się pomysł, by powstało coś, co pozwoli rozwijać wyobraźnię, twórczo zaangażuje dzieciaki w działanie i pozwoli im na niepowtarzalną zabawę. Chcieliśmy, by produkt był jednocześnie nowoczesny i bezpieczny.  Tak powstały ogromne piankowe klocki o różnych kształtach. Niepodobne do innych, pozwalające w kilka minut zbudować inny świat, przenieść się w czasie i przestrzeni… Sami jesteśmy rodzicami, i to, co zobaczyliśmy, gdy nasze dzieci zaczęły testować Mammutico było dla nas nie tylko fantastycznym doświadczeniem, ale przede wszystkim potwierdzeniem, że nam się udało! Osiągnęliśmy cel. Stworzyliśmy produkt (w naszym mniemaniu) idealny, którym teraz chcemy się z Wami podzielić.

 

Ale dobra zabawka to nie jest zwykły przedmiot, który polecają sobie rodzice. Dobra zabawka to taka, która, jest bezpieczna, uzyskała pozytywne opinie ekspertów i niesie za sobą pewne korzyści. Jakie? O tym opowiedzą Wam specjaliści, których poprosiliśmy o obiektywną ocenę naszego produktu. Oto, czego dowiedzieliśmy się o klockach Mammutico…

 

Klocki Mammutico, jako wsparcie terapeutyczne

Alicja Niemierko-Pająk – psycholog i doradca rodzinny, bajkoterapeuta, propagator Rodzicielstwa przez zabawę. Autorka książki terapeutycznej „Matylda idzie do szkoły”.

 

„Klocki Mammutico™ niosą dla dziecka wszystkie korzyści związane z zabawą klockami. Wyzwalają kreatywność, opartą na uwalnianiu naturalnego twórczego potencjału, stają się elementem wpływającym na poczucie osobistej sprawczości i efektywnościPozwalają na swobodną zabawę, która jest jednym z podstawowych elementów zdrowego rozwoju społecznego, emocjonalnego i intelektualnego dziecka (…).

Dzięki swym dużym rozmiarom, klocki Mammutico angażują całe ciało, wspomagając ćwiczenia precyzji, zręczności, równowagi i siły. Przy pomocy tych klocków dzieci tworzą scenariusze według własnego pomysłu. Zabawy mogą trwać bez końca, bo prostota form pozwala nadawać klockom dowolne funkcje i znaczenie. Z łatwością można też przekształcić jedne bryły w zupełnie inne, a to z kolei stymuluje giętkość myślenia.

Niewielka waga poszczególnych klocków w połączeniu z ich sporymi rozmiarami i łatwością tworzenia połączeń pozwala nawet dzieciom z zaburzeniami aparatu ruchu tworzyć konstrukcje zdające się przekraczać ich możliwości. Jest to dla nich doskonała forma ćwiczeń fizycznych napędzanych wewnętrzną motywacją, czyli chęcią zabawy. Dlatego uważam, że klocki Mammutico świetnie sprawdzą się również, jako element różnorodnych form działań terapeutycznych”

 

Klocki Mammutico – niezbędnik pedagogów

Magdalena Wierzańska – pedagog, dydaktyk, trener, facylitator z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi i dorosłymi.

 

„Klocki Mammutico to kreatywny niezbędnik dla pedagoga, animatora, terapeuty oraz fizjoterapeuty. Ich struktura, kształty, zróżnicowana wielkość, elastyczność i lekkość dają szerokie możliwości konstruowania, budowania, eksperymentowania, manipulacji dłońmi jak i całym ciałem w pomieszczeniu, w ogrodzie oraz w basenie.  Łatwość posługiwania się klockami sprzyja atmosferze zabawy, która może efektywnie wspierać procesy uczenia się czy też terapii (…).

Szeroka funkcjonalność klocków Mammutico umożliwia wspieranie rozwoju dziecka w aspekcie fizycznym, np. podczas gimnastyki korekcyjnej, psychofizycznym, edukacyjnym - podczas terapii integracji sensorycznej, czy też społecznym – na zajęciach z socjoterapii i kulturoterapii. Zestawy klocków Mammutico™ są dobrym narzędziem do stymulacji systemu przedsionkowego i dotykowego dzieci i młodzieży. Dzięki nim dzieci mogą ćwiczyć umiejętności chwytania, rozwijać poczucie równowagi, koordynacji pracy oczu i rąk, stwarzając na przykład specjalny tor przeszkód dla raczkowania, wspinania się i skakania.

Te klocki to także świetne narzędzie rozbudzające kreatywność dorosłych uczestników szkoleń jak i trenerów. Sprawdzi się podczas warsztatów dotyczących komunikacji interpersonalnej, pracy zespołowej, budowania zespołu, zarządzania zespołem i zasobami.”

Wielkie klocki jako narzędzie trenerów integracji sensorycznej

Jolanta Papuga– nauczyciel, terapeuta integracji sensorycznej, trener umiejętności społecznych.

Zabawa dużymi klockami Mammutico kształtuje nie tylko umiejętności konstrukcyjne u dzieci, ale co bardzo ważne wspomaga procesy integracji sensorycznej.  Klocki sprawdzą się, więc nie tylko na placach i salach zabaw, ale mogą stać się niezastąpionym narzędziem w gabinetach terapeutycznych.  Integracja sensoryczna to zdolność do odczuwania, rozumienia i grupowania informacji dostarczanych przez zmysły. Zaburzenia w tym obszarze utrudniają codzienne życie. Terapia sensoryczna to zwykle przyjemna i interesująca dla dziecka zabawa, w której dokonuje się integracja bodźców zmysłowych. Chodząc po klockach, pod nimi, turlając się czy przeciskając pomiędzy, dzieciaki ćwiczą czucie własnego ciała oraz czucie ciała w przestrzeni. Ponadto przyjemna pianka, z której zrobione są klocki świetnie wpływa na zmysł dotyku, a dość nieoczywiste kształty sprawiają, że zabawa nie jest łatwa, ale nie sprawia też ogromnych trudności. Z kolei stonowane barwy klocków Mammutico nie rozpraszają uwagi dziecka, co pomaga w skupieniu na konkretnym zadaniu.

Swobodna wielkimi klockami samoistnie wywołuje proces planowania motorycznego, reakcje równoważne i koordynację. Dziecko podczas nieskrępowanej zabawy nieświadomie planuje swoje działania na każdym etapie – począwszy od tego, ile przeznaczyć siły na podniesienie klocka, kończąc na ułożeniu go w taki sposób, aby powstała budowla.

Zabawa każdymi klockami pomaga dzieciom ćwiczyć koncentrację, ponieważ podczas budowy i planowania wydłuża się czas skupienia na zadaniu. Klocki Mammutico mają jednak tą przewagę nad innymi klockami, że dodatkowo rozwijają w dzieciach umiejętność współdziałania z innymi uczestnikami zabawy.

Klocki Mammutico dzięki swoim dużym rozmiarom i niepowtarzalnym kształtom zachęcają do ruchu nawet te dzieci, które tego ruchu unikają. Wielkie piankowe elementy są na tyle ciekawą propozycją, że maluchy chętniej niż zwykle włączają się do zabawy. Zatem taki kreatywny plac zabaw to świetne narzędzie, by zapewnić odpowiednią dawkę ruchu i jednocześnie poćwiczyć umiejętności społeczne takich dzieci, które zwykle są wycofane i mają kłopot w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami.  

Piankowe Mammutico są według mnie doskonałą forma spędzania czasu, a ich zalety sprawiają, że każda chwila spędzona na zabawie nimi przynosi wyłączenie nieocenione korzyści w rozwoju małego człowieka.

 

Klocki Mammutico – główna atrakcja spotkań rodzinnych

Artur Moczarski – prezes stowarzyszenia „MOŻESZ” na rzecz psychoprofilaktyki i rozwoju dzieci i młodzieży.

 

„Zawsze lubiłem bawić się klockami i uważam, że tak w małej, jak i dużej skali trudno znaleźć zabawkę bardziej rozwijającą i twórczą. Podczas licznych imprez i festynów zorganizowanych przez Stowarzyszenie MOŻESZ, obserwuję jak wspaniale wygląda zabawa klockami MammuticoDopracowane elementy inspirujące wyobraźnię i kreatywność, profesjonalna opieka instruktorów i bezpieczeństwo zabawy sprawiają, że na frekwencję przy tej atrakcji nigdy nie narzekamy. A ogromne zainteresowanie dzieci klockami Mammutico, jest tylko niewypowiedzianą głośno opinią, jaką warto się kierować, szukając dla dobrej, bezpiecznej i kreatywnej zabawy dla najmłodszych”.