Angielski z klockami!

Klocki Mammutico to nie tylko zabawka. W wielu miejscach pełnią rolę narzędzi do zajęć wspierających trening umiejętności społecznych czy rozwój integracji sensorycznej. W licznych placówkach oświatowych z kolei wykorzystywane do różnorodnych zajęć i warsztatów (w zależności od rodzaju zestawu). Jednym ze sposobów wykorzystania wielkich klocków Mammutico w edukacji jest kurs SIMPLE ENGLISH do nauki języka angielskiego.

Warto pamiętać, że Klocki Mammutico nie są jedynie pomocą dydaktyczną. Ich wielofunkcyjność sprawia, że rozwijają w dzieciach wyobraźnię, kreatywność i pewność siebie. Uczą współpracy w grupie i wspierają samodzielność.

Przy pomocy wielkich klocków dzieci ćwiczą również koordynację ruchową, dużą motorykę oraz myślenie przestrzenne i logiczne. Są to umiejętności, które ułatwiają m.in. naukę pisania, czytania, rozwiązywania zadań z matematyki, a w przyszłości odnajdywania się w nowych sytuacjach.

Ogólnie o zajęciach

Kurs SIMPLE ENGLISH został stworzony specjalnie na potrzeby pracy z klockami Mammutico. To program autorski napisany dla nas przez doświadczone lektorki, które od wielu lat pracują z dziećmi.

Metody pracy twórczyń kursu SIMPLE English oparte są na wiedzy psychologicznej i pedagogicznej. To zespół profesjonalistek o otwartych umysłach i sercach. Ich pasją jest nauka języka angielskiego, a misją rozwijanie kreatywności i nauczania w radosny sposób.

Lekcje języka angielskiego z wykorzystaniem wielkich klocków to dodatkowa usługa, którą może oferować każdy właściciel dwóch zestawów naszych klocków (Smart 230 i Simple 110). W ramach współpracy oferujemy 74 scenariusze zajęć oraz szkolenie lektorów pod kątem przeprowadzenia kursu.

 

 

Na czym polega kurs Simple English?

Kurs SIMPLE English to wyjątkowa podróż językowa dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat! Zapewni najmłodszym niepowtarzalną przygodę opartą na wyobraźni i zabawie. Przeniesie maluchy w niesamowity świat, jaki same sobie wybudują i w którym można mówić jedynie po angielsku.

Lekcje SIMPLE English angażują wszystkie dziecięce zmysły, pobudzają kreatywność, zapewniają dużą dawkę ruchu i motywują do nauki! Wspólna zabawa to najlepszy sposób by nauczyć się języka obcego i po prostu używać go płynnie w najbliższym otoczeniu!

Na lekcjach budujemy i mówimy!

Metoda nauczania SIMPLE English

Kurs językowy SIMPLE English to przyjazna i efektywna metoda nauczania języka angielskiego oparta na zabawach konstrukcyjnych.

Do nauki wykorzystujemy wielkie piankowe klocki, które nie tyko uatrakcyjniają lekcje, ale również działają na wyobraźnię dzieci, rozwijają ich kreatywność i angażują do działania.

Podczas lekcji dzieci wykonują z klocków scenografię oraz rekwizyty potrzebne do wykonania zadań związanych z tematem zajęć np. stół w restauracji, ladę w sklepie, kasę biletową, stację kolejową, gabinet lekarski, szafę, ubrania itp.

W takiej aranżacji dziecko całkowicie wczuwa się w daną sytuację. Ułatwia to zapamiętywanie słówek oraz komunikowanie się z użyciem pełnych zdań. Dzieci realizują tematy leksykalne i używają wyrażeń gramatycznych podążając za lektorem, według konkretnego programu zajęć.

W trakcie budowy aktywnie używamy zwrotów w języku angielskim, potrzebnych do stworzenia aranżacji. Oprócz danej tematyki, dzieci uczą się komunikowania ze sobą w języku obcym. Swobodna rozmowa pomiędzy uczniami, pozwala im szybko oswoić się z językiem i powoduje, że już po kilku lekcjach zaczynają myśleć po angielsku.

Naszym celem jest koncentracja na praktycznym używaniu języka angielskiego, dlatego do programu kursu zostały wybrane sceny i sytuacje, z którymi dzieci najczęściej będą miały styczność w przyszłości.

Forma zajęć oparta na nauce poprzez kreatywną i niecodzienną zabawę sprawia, że dzieci uwielbiają uczyć się języka angielskiego. Każde spotkanie jest dla nich ciekawe, pobudza do działania i zwiększa motywację do nauki.


W NASZYM PROGRAMIE WYKORZYSTUJEMY NAJBARDZIEJ EFEKTYWNE METODY NAUCZANIA M.IN:

  • aktywizacja – angażowanie dzieci do nauki poprzez aktywne działanie
  • ekspresja – wyrażanie siebie, swoich emocji poprzez aranżację scenek, inscenizacji teatralnych, gier dydaktycznych
  • zanurzanie w języku – zwracanie się do dzieci tylko w języku angielskim

 

Z kursu SIMPLE English korzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli, którzy dotychczas nie odnaleźli się w tradycyjnych szkołach językowych. 

Co zawiera podręcznik dla lektorów

Podręcznik zawiera wszystkie niezbędne wskazówki i informacje dotyczące organizacji zajęć. Lektor znajdzie w nim także 70 scenariuszy lekcyjnych niezbędnych do przeprowadzenia kursu dla uczniów zarówno początkujących, jak i średnio zaawansowanych. 

Każdy scenariusz zawiera:

  • szczegółowy opis i kolejność zabaw składających się na 75-minutowe zajęcia,
  • listę najważniejszych elementów zajęć,
  • piosenki (do których linki i kody QR znajdują się na końcu książki),
  • listę dodatkowych pomocy do przeprowadzenia lekcji,
  • zestaw słówek poznanych na lekcji (idealny do powtórek, można go również wysyłać rodzicom po każdych zajęciach).

W podręczniku znajduje się kilkadziesiąt kolorowych zdjęć będących inspiracją, a czasem wskazówką do przeprowadzenia poszczególnych zabaw i wzniesienia wymagających budowli.

>> Kliknij i zobacz przykładowe scenariusze! <<

 

Jak zorganizować kurs SIMPLE English

Jeśli posiadasz już choć jeden zestaw klocków Mammutico, to zapewne zdążyłeś zauważyć, że dzięki wyobraźni dzieci mogą wybudować z naszych klocków niemal wszystko! Dwa różniące się od siebie zestawy, które są podstawą do przeprowadzenia zajęć, poszerzają zakres możliwości konstrukcyjnych i pozwalają na swobodną zabawę poszczególnymi elementami.

Oprócz zakupu klocków, ważny jest także wybór odpowiedniego lektora. Oprócz znajomości języka angielskiego, nauczyciel na tego typu kursie musi umieć pracować z grupą, budować i utrzymywać relację z dziećmi, jednocześnie trzymając dyscyplinę i porządek podczas energicznej zabawy. Cierpliwość, elastyczność, wyobraźnia, pomysłowość i zamiłowanie do zabawy nie powinny być mu obce. Szczegółowe wymagania dla lektora naszego kursu zostały zawarte w podręczniku.

Dwa zestawy klocków, właściwie dobrany lektor i odpowiednio dużo miejsca (minimum 40m2) na zabawę to zestaw, który pozwala na uruchomienie kursu! 

Dodatkowe wyposażenie

Bardzo istotnym elementem ułatwiającym przeprowadzenie zabaw i uatrakcyjniającym lekcje jest ścianka SMART. Ten produkt dostępny jest zarówno w wersji mobilnej, jak i niemobilnej (zawieszanej na ścianie).  

W drugim semestrze do scenariuszy wprowadzone zostały także ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem zestawów małych klocków. W celu prawidłowego przeprowadzenia zajęć każdy uczeń powinien mieć dostęp do jednego zestawu MINI 345 lub co najmniej MINI 230