BlocoLoco w Krakowie

18-09-2020

Ruszyła kolejna sala BlocoLoco. Tym razem w Krakowie. Jest naprawdę wyjątkowa, dlatego chcieliśmy poświęcić jej trochę uwagi.

BlocoLoco w Krakowie powstało na obrzeżach miasta, w pobliżu większego osiedla. Wybór miejsca okazał się naprawdę dobry. Mimo, że na drodze do otwarcia stanęły obostrzenia związane z Covid-19, okoliczni mieszkańcy czekali na otwarcie kilka miesięcy i licznie zaczęli odwiedzać salę, gdy tylko ruszyła. Na początku dostępna była tylko część gastronomiczna, ale już po kilku tygodniach wystartowały pozostałe zajęcia.

Same dobre opinie

Mieszkańcy okolicznego osiedla mają w końcu swoje miejsce spotkań. Lokal otwarty jest 7 dni w tygodniu. Dorośli mogą umówić się na kawę czy dobre jedzenie, podczas gdy dzieci będą bawić się klockami w bezpiecznym miejscu. Jeżeli jednak rodzice zechcą spędzić czas ze swoimi pociechami na zabawie, nie ma przeciwwskazań. Miejsce to bardzo przypadło do gustu klientom z okolicy. Oto kilka opinii zamieszczonych na fanpage BlocoLoco Kraków:

„Bardzo fajna salka zabaw, w końcu nie kulki , a ciekawa propozycja pobudzająca kreatywność. 5 na 5”

„Super impreza urodzinowa dla dziecka w BlocoLoco. Solenizant i goście zachwyceni zabawą”.

„Bardzo fajne miejsce zarówno dla rodziców jak i dzieci, nawet tych najmniejszych. Polecam!”

„Bardzo miła atmosfera w lokalu i przepyszne lody! Zdecydowanie polecamy!”

„Bardzo miła atmosfera, fajne je doskonale podejście właścicieli do naszych dzieci, rodzinna atmosfera, wystrój i urządzenia dobrane gustownie i przyjaźnie dla dzieci. Hmmm , menu urozmaicone i doskonałe smakowo, lody niespotykane w swoich smakach. Jednym słowem tak trzymajcie”

„Bardzo miła atmosfera, fajne jedzenie i świetne podejście obsługi”

Szeroka oferta

W ofercie krakowskiego BlocoLoco oprócz części gastronomicznej i miejsca do zabawy wielkimi klockami, znalazło się mnóstwo innych zajęć. Są oczywiście kreatywne warsztaty dla grup, urodziny i półkolonie oraz ferie. Miłośnicy sportu również nie mogą narzekać – zarówno mali, jak duzi. Na liście zajęć jest bowiem taniec towarzyski, taniec brzucha, tabata, zdrowy kręgosłup, stratching, pilates, zumba dla dzieci i joga dla dzieci. Właścicielki są bardzo elastyczne, a oferta sali tworzy się i odpowiada na aktualne potrzeby mieszkańców.

Kurs angielskiego SIMPLE English

Od września dzieci w wieku od 4 do 10 roku życia mogą zapisać się na lekcje języka angielskiego. Kurs nazywa się SIMPLE English, a wszystkie lekcje prowadzone są bez książek i zeszytów!

Dzieci przychodzą na zajęcia i bawiąc się wielkimi klockami, uczą się komunikacji w języku obcym. Podczas lekcji wykonują z klocków scenografię oraz rekwizyty potrzebne do wykonania zadań związanych z tematem zajęć np. stół w restauracji, ladę w sklepie, kasę biletową, stację kolejową, gabinet lekarski, szafę, ubrania itp.

W takiej aranżacji mali uczniowie całkowicie wczuwają się w daną sytuację. Ułatwia im to zapamiętywanie słówek oraz komunikowanie się z użyciem pełnych zdań. Dzieci realizują tematy leksykalne i używają wyrażeń gramatycznych podążając za lektorem, według konkretnego programu zajęć.

Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce Metoda nauczania SIMPLE English.

Jeżeli zawitacie kiedyś do Krakowa, serdecznie zapraszamy Was do BlocoLoco – mieści się przy ul. Domagały 45. Klocki Mammutico znajdziecie również w centrum miasta, w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Jak tylko Covid-19 odpuści, z pewnością znowu będzie można pobawić się w muzealnej Strefie Kreatywności.

Zespół Mammutico