Czyszczenie i dezynfekcja klocków Mammutico

Jedno z najczęściej pojawiających się pytań przed zakupem klocków Mammutico dotyczy czyszczenia i dezynfekcji. To dość zrozumiałe, biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z wirusem Covid 19. Mimo, że temat zawsze był dość istotny dla właścicieli przedszkoli czy sal zabaw, to sposób czyszczenia nigdy nie wpływał na decyzję o zakupie klocków. Teraz ważnym argumentem ułatwiającym decyzję zakupową jest łatwość dezynfekcji i utrzymania produktu w czystości.

Czyszczenie i dezynfekcja

Informacja, jaką znajdziecie w każdej instrukcji dołączonej do naszych produktów brzmi: „Luźne elementy zestawów Mammutico™ oraz plastikowe opakowanie (jeżeli występuje) można myć wodą, delikatnym roztworem mydła, środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu lub myjką parową. W celu usunięcia plam lub zabrudzeń można używać delikatnej gąbki. Stosowanie środków czyszczących o silnym działaniu (np. na bazie chloru) jest niewskazane ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Wpływ środka czyszczącego należy sprawdzić wcześniej na niewielkim fragmencie klocka”.

 

Treść powyższej informacji jest jasna i przejrzysta. Załączony film również nie pozostawia wątpliwości. Niemniej jednak, klocki Mammutico mają dość pokaźne rozmiary i występują w dużych zestawach. Warto zatem zastanowić się jak to wygląda w praktyce. Najszybszą metodą dezynfekcji jest spryskanie klocków środkiem odkażającym. W zależności od rodzaju detergentu będzie trzeba przetrzeć każdy klocek ściereczką. Myjąc cegły i większe wafle nie będzie to kłopotliwe, ale w przypadku drobniejszych części sprawdzi się wanna lub dziecięcy basenik. Wówczas do wody można dolać preparatu odkażającego lub po prostu mydła.

Pianka Mammutico FoamTM nie wchłania wody i bardzo szybko schnie, zatem na efekt czystych klocków gotowych do zabawy nie trzeba czekać zbyt długo. Aby przyspieszy proces schnięcia wystarczy przetrzeć powierzchnię klocka suchą ściereczką.

Ogromny wybór środków do dezynfekcji uniemożliwia nam sprawdzenie wszystkich dostępnych produktów, dlatego każdorazowo zalecamy sprawdzenie ich działania na niedużym fragmencie klocka. My nie znaleźliśmy produktu, który naruszył strukturę pianki lub ją odbarwił, ale każdy powinien przekonać się o tym osobiście.

W razie dodatkowych pytań związanych z myciem, czyszczeniem i dezynfekcją zapraszamy do kontaktu!

Zespół Mammutico