Dlaczego klocki SMART są takie mądre

08-09-2020

Już sama nazwa zestawów sugeruje, że mamy do czynienia z klockami, które są wyjątkowe. SMART w języku angielskim oznacza „mądry”, a to określenie nie wzięło się znikąd. Oto kilka argumentów, które przekonają Was o tym, że nasze klocki są naprawdę ciekawe i zaskakujące.

Nieoczywisty kształt wafli

Nieoczywisty kształt każdego wafla w zestawach SMART wynika z jego niesymetryczności. Liczba zębów w klocku nie jest taka sama jak po stronie przeciwnej. Ta cecha sprawia, że aby zbudować najprostszą kostkę, trzeba się chwilę zastanowić i pogłówkować. Zwykły domek staje się więc wyzwaniem nawet dla dorosłych! Wznoszenie konstrukcji jest zatem wymagające i jednocześnie przynosi satysfakcję. Atrakcyjna staje się nie tylko zabawa w szałasie, ale przede wszystkim jego budowanie!

Specjalne łączniki

Funkcję łączenia w zestawie SMART może mieć niemal każdy klocek, ale dwa z nich są specjalnie zaprojektowane właśnie do tego zadania. Dzięki łącznikom budowle są bardziej stabilne i dużo ciekawsze. Łączniki pozwalają na wznoszenie pionowych ścian, różnorodnych płotów i mnóstwo innych skomplikowanych konstrukcji. Wystarczy odkryć funkcje tych niepozornych klocków, a w głowie pojawi się już cała lista pomysłów na ich wykorzystanie.

 

Wielofunkcyjne makarony

Makaron to jeden z najprostszych kształtów klocków SMART. To po prostu bardzo długi sześcian. A jeśli dodać do kształtu miękkość i elastyczność pianki Mammutico FoamTM , otrzymamy klocek do zadań specjalnych! Podłużny makaron ma tyle funkcji, ile jest dzieci, które się nim bawią. Najpopularniejsze jego „wcielenia” to miecz, kij do sztangi, wyrzutnia, kij bejsbolowy czy obręcz do „kosza”. Z kilku makaronów można zbudować także tunel, trawę lub dach.

 

Zabawa w przestrzeni i na płaszczyźnie

Jest wiele rodzajów klocków, z których można tworzyć konstrukcje 3D, a następnie układać je na płaskiej powierzchni. Co zatem wyróżnia nasze mądre klocki w tym temacie? To różnorodność kształtów i możliwość łączenia ich na płaszczyźnie. W najmniejszym zestawie SMART występuje 29 różnych klocków, które można układać na podłodze, tworząc z nich niepowtarzalne i jednocześnie zwarte figury geometryczne. Tu znowu warto wspomnieć o nieoczywistych kształtach wafli, które nie pozwolą łatwo ułożyć regularnego kwadratowego dywanu bez wcześniejszego planu i dłuższej chwili zastanowienia.

Jedno jest pewne – podczas zabawy klockami SMART nie nudzą się zarówno maluchy jak i starszaki. Najmłodsze maluszki nie radzą sobie z kształtem wafli i wznoszeniem domków ale ponad wszystko uwielbiają wkładać małe kostki w puste przestrzenie wafli. W zestawach SMART każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczą dobre chęci i odrobina wyobraźni.