BlocoLoco w Pruszkowie

Pruszkowska sala Blocoloco funkcjonowała przez 10 miesięcy w 2018 roku w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Została uruchomiona przez nas samych - twórców firmy Mammutico. Otwierając to miejsce mieliśmy kilka ważnych celów do zrealizowania. Osobiście zarządzaliśmy salą, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia i wiadomości o naszych produktach, o ofercie BlocoLoco oraz o tym jak całość odbierają dzieci i ich rodzice

W ofercie pruszkowskiej sali znalazły się:

Główną usługą był kurs języka angielskiego SIMPLE Englis dla czterech grup wiekowych - dzieci do lat 3, przedszkolaki, dzieci z klas 1-3 oraz dorośli. Ponieważ pruszkowskie BlocoLoco składało się z jednej dużej sali, nie oferowaliśmy możliwości swobodnej zabawy, bo pomieszczenie wykorzystywane było przede wszystkim na zajęcia. 

Co już wiemy o BlocoLoco 

Jakie mamy wnioski po roku pracy z naszymi klockami w edukacyjnej sali BlocoLoco?

  • Warsztaty z klockami cieszyły się dużą popularnością wśród lokalnych szkół i przedszkoli. Najwięcej zainteresowanych było w okolicach dnia dziecka, mikołajków, w karnawale i pod koniec roku szkolnego. 
  • Kurs języka angielskiego był najbardziej dochodową usługą. Ponieważ dzieci, z uwagi na charakter zajęć, mogły dołączyć w każdej chwili przez cały rok szkolny, z miesiąca na miesiąc grupy stawały się liczniejsze. 
  • Pomimo, iż nasza metoda nauczania języka obcego była kompletnie nowa, a miejsce zupełnie nieznane mieszkańcom mista, angielski z klockami znalazł wielu zwolenników już od września. Hasło "Budujemy i mówimy" spodobało się także dorosłym uczniom, którzy mieli dość wypełniania testów gramatycznych i chcieli głównie rozgadać się po angielsku oraz nabrać pewności siebie. 
  • Z uwagi na organizację popołudniowych zajęć z języka angielskiego, przyjęcia urodzinowe organizowaliśmy tylko w weekendy. Dzieci były zachwycone nową formą zabawy. Przez dwie godziny jubilaci bawili się wspólnie ze swoimi gośćmi - to zupełnie inaczej niż w większych salach zabaw, gdzie dzieci spotykają się głównie na torcie. W weekendy mieliśmy ręce pełne pracy i często zdarzało się, że goście zapisywali się kilka dni później na kurs SIMPLE English. 
  • Zajęcia nie związane z klockami były wspaniałym uzupełnieniem oferty klockowej. 

Po 10 miesiącach prowadzenia sali wiemy już, które zabawy są najpopularniejsze wśród dzieci, w jaki sposób najefektywniej prowadzić warsztaty i inne zajęcia z klockami, ile dzieci może swobodnie bawić się danymi zestawami, które klocki najlepiej sprawdzają się w poszczególnych grupach wiekowych. Mamy po prostu praktyczną wiedzę o tym jak prowadzić edukacyjną salę zabaw BlocoLoco :)

Nasze doświadczenie jest bezcenne! Dzięki temu wiemy dużo więcej o naszych produktach. Z powodzeniem możemy doradzać wszystkim, którzy chcą otworzyć salę z klockami - zarówno pod kontem lokalowym, jak i ofertowym. Wszystko o czym mówimy zostało przez nas sprawdzone i przeanalizowane. 

Co warto poprawić? 

BlocoLoco w Pruszkowie to była to bezpieczna, przyjazna i kreatywna przestrzeń dla najmłodszych. Cała sala po brzegi wypełniona została wielkimi piankowymi klockami o różnych kształtach. 

Przez 10 miesięcy nasza sala tętniła życiem, nawiązywały się nowe przyjaźnie zarówno między dziećmi jak i dorosłymi. Czas, który poświęciliśmy na tą działalność był niezwykle wartościowy. Wiele się nauczyliśmy, ale wyciągnęliśmy także wnioski z błędnych decyzji dotyczących prowadzenia tego typu miejsca.  

Oto jakie mamy refleksje po roku prowadzenia sali BlocoLoco:

  • Lokal. wybraliśmy stanowczo za mały lokal. Jedno pomieszczenia jakim dysponowaliśmy, nie spełniało oczekiwań niektórych rodziców, chcących zorganizować urodziny dla swojej pociechy. Oczekiwali, że będą mieli dodatkową salę na poczęstunek, tymczasem stoły i miejsce dla dorosłych organizowaliśmy w holu przed wejściem do sali. To również dla nas nie było komfortowe. Dziś już wiemy, że jeśli BlocoLoco ma posiadać w ofercie przyjęcia urodzinowe, niezbędne są przynajmniej dwie sale lub duża przestrzeń na poczęstunek dla dużych i małych.
  • Recepcja. Brak takiego miejsca w sali, którą odwiedza codziennie kilkadziesiąt osób bardzo nam utrudniał działalność. To oczywiście wynikało z naszych możliwości lokalowych oraz charakteru działalności - tylko podczas zajęć. Niemniej jednak wiemy już, że takie miejsce jest wręcz niezbędne (nawet jeśli wydawałoby się inaczej), skupia ludzi, daje im poczucie bezpieczeństwa i pozwala usprawnić kontakt z klientami. 
  • Gastronimia. W pruszkowskim Centrum Kultury nie mieliśmy możliwości uruchomienia części gastronomicznej, a to z pewnością zwiększyło by zyski i uatrakcyjniło ofertę. Mieliśmy wiele zapytań o możliwość zakupu ciepłych napojów czy zorganizowania całego poczęstunku urodzinowego. Nie posiadając części gastronomicznej, nie zaopatrzyliśmy się również w lodówkę, a to z kolei było bardzo kłopotliwe podczas urodzin, gdy trzeba było przechować tort.
  • Czas. Pruszkowska sala otwierała się wyłącznie podczas zajęć zorganizowanych i urodzin. Ze względu na brak czasu i pracę w Mammutico, nie byliśmy w stanie bardziej się zaangażować w BlocoLoco. To niestety skutkowało nie tylko mniejszymi zyskami, ale również ograniczało nam możliwości dotarcia do klientów, którzy cenią sobie swobodną zabawę ponad zajęcia zorganizowane. Wielokrotnie odbieraliśmy telefony od zawiedzionych rodziców, którzy po prostu chcieli się pobawić z dziećmi naszymi klockami, bez konieczności zapisów na angielski czy organizacji urodzin.

Dzwońcie, piszcie, pytajcie. Opowiemy Wam więcej o tym, jak dobrze zorganizować salę BlocoLoco!